ظریف: مذاکرات سختی با ۱+۵ داریم

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

ظریف گفت: ما باید قادر باشیم این پرونده را به جلو ببریم. این نکته ضروری است که متوجه باشیم، پرونده ی سخت و مذاکرات دشواری در پیش رو داریم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: با جدیت و دقت بنده و همکاران با کمک همه مقام ها، مراحل مذاکره دربارهٔ پرونده هسته ای را به نحو احسن ادامه خواهیم داد.

ظریف روز پنجشنبه در فرودگاه نورخان اسلام آباد افزود: ما باید قادر باشیم این پرونده را به جلو ببریم. این نکته ضروری است که متوجه باشیم، پرونده ی سخت و مذاکرات دشواری در پیش رو داریم.

مسئول پرونده هسته ای ایران ادامه داد: چون طرف مقابل ما متاسفانه در سالهای قبل رفتار معقولی نداشته است؛ پس ما نمی توانیم با آنها با اعتماد رفتار کنیم.

ظریف تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف حل و فصل پرونده هسته ای از طریق مذاکرات، کار را پی گیری می کند.

وزیر امور خارجه ایران گفت: طرف مقابل نیز باید با جدیت و حسن نیت رفتار کند تا شرایط توافق های بیشتر فراهم آید.

وی که برای شرکت در نشست وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی در حال توسعه (دی هشت) به پاکستان سفر کرده است، در این باره گفت: جمهوری اسلامی ایران همسایگان و کشورهای اسلامی را در سیاست خارجی خود در اولویت قرار داده است. ما نگاه متوازنی به جهان و بویژه به همسایگان خواهیم داشت.

ظریف در مورد اهداف دی هشت خاطرنشان کرد: این سازمان که با ابتکار ایران و ترکیه پایه گذاری شده است، سبب همگرایی کشورهای عضو در حوزه های اقتصادی می گردد و ما اهمیت ویژه ای برای اهداف دی هشت قایل هستیم.

وی ادامه داد: ایران و پاکستان روابط و همکاری خوبی دارند. توسعه در روابط دو کشور به نفع مردم دو کشور و منطقه است.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ