عامل بیش از ۵۰ درصد تصادفات داخل شهری

۲۳ام بهمن ،

خودروهای سواری، وانت و موتورسیکلت

عامل بیش از ۵۰ درصد تصادفات داخل شهری

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: خودروهای سواری، وانت و موتورسیکلت ها، عامل ۵۶ درصد تصادفات داخل شهری، در ۱۰ ماه امسال بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، سرهنگ محسن مهرایی با اشاره به اینکه در این مدت، ۸۴ هزار و ۲۹۲ فقره تصادف فوتی و جرحی در معابر شهری روی داده است، افزود: سواری و وانت با ۴۱ درصد، عابر پیاده ۳۰ درصد، موتورسیکلت ۱۶ درصد، کامیون ۱۱ درصد و وسایل حمل و نقل عمومی با سه درصد به ترتیب بیشترین عامل تصادفات در این مدت را به خود اختصاص داده است.
وی توجه نکردن به جلو ، ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و رعایت نکردن حق تقدم را از مهم ترین علل تصادفات در ده ماه امسال برشمرد.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا از ضبط ۲۴ هزار و ۳۰۰ جلد گواهینامه متخلفان در این مدت خبر داد و گفت: در ۱۰ماه امسال، یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۲۸۴ دستگاه وسیله نقلیه رانندگان متخلف توقیف شد که از این تعداد ۷۹۶ هزار و ۸۳۷ دستگاه موتورسیکلت بوده است.
سرهنگ مهرایی با تأکید بر اینکه رفتارهای پرمخاطره کانون توجه پلیس است، افزود: بر اساس آمارها ۴۰درصد تصادفات بر اثر توجه نکردن به جلو، ۱۸ درصد به سبب ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه، ۱۰درصد رعایت نکردن حق تقدم و ۳۲ درصد آن سایر علل است.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، گفتگو با سرنشینان، خوردن و آشامیدن، خستگی و خواب آلودگی را از علل توجه نکردن به جلو رانندگان در هنگام رانندگی برشمرد.

دوشنبه ۲۳ بهمن   ۱۷:۷

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ