عامل گرانی میوه شب عید

۲۱م اسفند

ممتازنیوز: سخنگو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کاهش قیمت میوه در زمان برداشت آن از جمله سبب‌‌هایی است که میوه شب عید کشاورزان داخلی را در زمین‌های کشاورزی مدفون کرد،گفت: بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی ،کمبود میوه در شب عید ،موجبات نوسان و افزایش قیمت‌ها را فراهم کرد.

عباس پاپی‌زاده‌بالنگان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه ذخیره‌سازی برائ میوه شب عید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به خوبی انجام شده است افزود: متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی به سبب ضعف در مدیریت نتوانست به اندازه کافی در تأمین میوه شب عید مردم موفق عمل کند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه قسمت بسیاری از میوه تحویلی کشاورزان سر مزرعه و باغ‌ها نابود شده و به بازار هم نرسیده تصریح کرد: کاهش قیمت میوه در زمان برداشت آن از جمله سبب‌‌هایی است که میوه شب عید کشاورزان داخلی را در زمین‌های کشاورزی مدفون کرد.

سخنگو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میزان عرضه و تقاضا مشخص کننده قیمت‌ها در بازار است گفت: متأسفانه کمبود میوه در شب عید سببات نوسان و افزایش قیمت‌ها را فراهم کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اکنون شب عید و زمان مصرف برائ مردم است افزود: کمبود میوه در بازار قیمت‌ها را نجومی کرده است.

وی ادامه داد: بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی و عدم استفاده از پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی برائ رفع نیاز کشور سببات احساس کمبود را در بازار بیشتر کرده و سبب رشد واردات میوه برائ کاهش قیمت‌ها شده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس با تأکید بر اینکه در بازار کمبود میوه عامل اصلی افزایش و نوسانات قیمت‌هاست تصریح کرد: تا زمانی که کمبود‌ها جبران نشده و نیاز‌ها تأمین نشود امید به کاهش قیمت‌ها نیست.

پاپی‌زاده‌بالنگان ادامه داد: در صورتی که کمبود میوه در بازار جبران شده و دست دلالان کوتاه شود نگرانی برائ تأمین میوه شب عید مردم وجود نخواهد داشت.

سخنگو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی بساط کمبود میوه در بازار را فراهم کرده که این خود سبب افزایش واردات و زمینه خروج ارز را برائ کشور به وجود آورده است.


..
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ