عرضه آیفون‌های تقلبی در بازار تهران

در پی افزایش قیمت محصولات اپل، شاهد رشد تقاضا برای نمونه‌های کارکرده در بازار هستیم که قیمت این محصولات کارکرده در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از قیمت نمونه‌های آکبند است.

به گزارش سه نسل به نقل از دنیای اقتصاد ، قیمت محصولات برند اپل طی دو روز گذشته در بازار در حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

بر اساس اعلام فعالان بازار، این رشد قیمت که به دلیل کاهش موجودی به ویژه در مورد گوشی‌های این برند بوده است منجر به چنین رشد قیمتی شده است. از طرفی گروهی رشد نرخ دلار آزاد را بهانه کرده و می‌گویند، در شرایطی که نرخ دلار مرتبا افزایش می‌یابد ما ناچاریم قیمت‌ها را افزایش دهیم ولو اینکه منجر به از دست دادن مشتریانمان شود.

به گفته بهنامی، یکی از فعالان بازار، کاهش موجودی و رشد قیمت‌ها در بازار منجر به افزایش تقاضا برای محصولات کارکرده این برند، به ویژه گوشی‌های این برند شده است.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت IPHONE 4S با ظرفیت ۱۶ گیگابایت در حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است که در مقایسه با روزهای قبل رشد داشته است.

وی همچنین قیمت این کالا در ظرفیت‌های ۳۲ و ۶۴ گیگابایت را در حدود یک میلیون و ۵۷۰ هزار و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت، با توجه به ارائه این کالا با چنین قیمت‌هایی جای تعجب نیست که توجه‌ها به سمت نمونه‌های کارکرده جلب شود.

معصومی، یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره گفت: در حال حاضر لپ‌تاپ و گوشی‌های اپل بیش از سایر محصولاتش فروش دارند و شاهد رشد شدید تقاضا در مورد محصولات کارکرده در بازار نیز هستیم.

وی گفت قیمت محصولات کارکرده توافقی است و بسته به ظاهر کالا و…. تعیین می‌شود. ولی به طور کلی قیمت کالاهای کارکرده در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از قیمت کالاهای آکبند است.

این فعال بازار همچنین افزود: برخلاف گوشی و کامپیوتر‌های اپل که نمونه‌های کارکرده شان فروش بالایی دارند، تبلت‌های کارکرده این برند اقبال بلندی در بازار ندارند و اکثر افرادی که قصد خرید آی‌پد دارند، ترجیح می‌دهند به سراغ نمونه‌های آکبند آن بروند تا نمونه‌های کارکرده.

وی در مورد قیمت تبلت‌ها گفت: در حال حاضر قیمت IPAD NEW با ظرفیت ۶۴ گیگابایت در حدود یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان و قیمت نمونه‌های ۳۲ و ۱۶ گیگابایتی هم به ترتیب یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است.

این فعال بازار قیمتIPAD II را که در بازار کمیاب است در حدود یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان اعلام کرد. این قیمت مربوط به ظرفیت ۶۴ گیگابایتی این کالا است.

یکی دیگر از کسبه بازار هم با اشاره به افزایش عرضه نمونه‌های تقلبی در بازار گفت: در ماه‌های گذشته با توجه به رشد قیمت‌ها در بازار کامپیوتر، شاهد عرضه نمونه‌های تقلبی از گوشی‌های اپل هستیم که با قیمتی در حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند و اکثرا نوجوانان به سمت این گوشی‌ها می‌روند.

این گوشی‌های تقلبی با نام آی‌فون در بازار عرضه شده‌اند و جالب اینجاست که دو سیم‌کارته بوده و از ظاهر آنها به خوبی می‌توان به تقلبی بودن آنها پی برد.
ولی با این حال نوجوانان علاقه‌مند به برند اپل که بضاعت خرید گوشی‌های اورجینال این برند را ندارند به سمت نمونه‌های تقلبی در بازار می‌روند.


جدیدترین مقاله های آی تی و موبایل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *