عرضه “لپ تاپ اچ پی” با تازهترین فناوری+ تصاویر

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

به نقل از مهر، شرکت HP ماه آینده لپ تاپی به بازار عرضه خواهد کرد که کاربر می تواند با حرکت دست از راه دور آن را کنترل کند.

در لپ تاپ مدل Envy  شرکت HP یک حسگر متعلق به شرکت لیپ موشن تعبیه شده است که انگشت کاربر را در حالی که جلوی صفحه نمایشگر آن حرکت می کند، رهگیری می کند.

اگرچه این حسگر شرکت لیپ موشن به عنوان یک ابزار افزودنی بر روی رایانه ها، قابل دسترسی است اما HP اولین شرکتی است که آن را داخل رایانه های خود تعبیه کرده است.

 

این حسگر بسیار کوچک که در زیر صفحه کلید قرار داده شده است از دو دوربین و سه LED فروسرخ برای رهگیری حرکت هر شیئی حتی حرکت یک مداد در دست کاربر استفاده می کند اما این سیستم آن قدر دقیق است که می تواند انگشتان کاربر را شناسایی و رهگیری کند.

 

لیپ موشن امیدوار است این فناوری روزی راه خود را به تلفن های هوشمند بیابد.

 

رون کالین معاون ارشد گروه خدمات و مشتریان HP، می گوید شرکت لیپ موشن فناوری باور نکردنی ابداع کرده است که اساسا چگونگی تعامل مشتری با محتوای دیجیتالی را تغییر می دهد.

 

 

وی افزود: ما اولین شرکتی هستیم که این فناوری لیپ موشن را در رایانه های خود تعبیه کرده ایم و همکاری ما با این شرکت یک نمونه از تلاش HP برای عرضه نسل بعدی و ابتکاری تجربیات رایانه ای است.

این لپ تاپ دارای نمایشگر ۱۷٫۳ اینچی است و برای عرضه در بازارهای آمریکا ۱۰۹۵ دلار قیمت گذاری شده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *