عرق می‌ریزید، ولی وزن کم نمی‌کنید؟

گردآوری توسط گروه سبک زندگی ممتازنیوز

مهارت‌های زندگی > فرد– ممتازنیوز:
وقتی وزن‌تان با ورزش کم نمی‌شود و با وجود عرق ریختن فراوان نمی‌توانید وزن کم کنیدیک جای کارتان اشکال دارد.

این اشکال کجاست؟ فیزیولوژیست‌های ورزشی و متخصصان تربیت بدنی در آمریکا معتقد می باشند که ۵ اشتباه در شیوه ورزش کردن اشخاص وجود دارد که می‌تواند به مثابه ترمزی برای تناسب اندام عمل ‌کند. با این ۵ اشتباه آشنا شوید:

۱- تمرین با شدت بسیار، ممکن است انرژی بیشتری بسوزاند اما به شرطی که در وضعیت راحت نشسته یا تکیه داده به جایی نباشید. وضعیت قرارگیری درست، اکسیژن‌گیری خوب و ورزش کردن در حالت ایستاده ۵۰ کالری انرژی بیشتر از شما می‌گیرد.

۲- وقتی بدن کم آب می‌شود، زودتر خسته شده و تمرین‌تان سخت‌تر می‌شود. ورزشکاران حرفه ای هنگام  کم آبی و خستگی، سه تا پنج تکرار در هر نوبت ورزش قدرتی، کمتر وزنه می‌زنند. کم آبی، میزان هورمون‌های آنابولیک را که برای قدرتمند شدن عضلات ضروری می باشند، کاهش می‌دهد. در روز تمرین به ازای هر ۱۵ کیلوگرم وزن بدن باید ۱۰۰ سی‌سی آب در مدت دو ساعت پیش از آغاز ورزش مصرف کنید.

۳- شاید در تبلیغات دیده‌اید که می‌گویند کمربند لاغری را ببندید و به تلویزیون نگاه کنید یا روزنامه بخوانید، در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد بهترین کار، گوش دادن به موسیقی است. این کار سبب می‌شود ۱۵ درصد بیشتر کالری بسوزانید.

۴- مهم نیست که یک تمرین ورزشی، چه میزان کالری مصرف می‌کند، اگر شما از آن خوشتان نیاید، به کارنمی‌آید. فرض کنید در هر جلسه تمرین روزی، ۳۰۰ کالری می‌سوزانید اما از این نوع ورزش لذت نمی‌برید. احتمال اینکه یک روز در هفته کمتر ورزش کنید بسیار است. این یعنی ماهی ۱۲۰۰ کالری کمتر از برنامه پیش‌بینی شده، انرژی می‌سوزانید و برابر با سالانه ۲ کیلوگرم وزن بیشتراست. 

۵- تقریبا ۸۰ درصد زنان، ورزش‌های قدرتی بیشتری انجام می‌دهند چون بر این باورهستند که سبب افزایش سوخت و ساز می‌شود اما موضوع دیگری که نمی‌دانند این است که اشخاصی که تمرینات قدرتی و هوازی را ترکیب می‌کنند در مقایسه با کسانی که فقط هوازی کار می‌کنند، کمتر غذا می‌خورند و به این ترتیب روزانه ۵۱۷ کالری کمتر دریافت می‌کنند. این شیوه ورزش کردن، سبب افزایش هورمون‌های عامل سیری، افزایش تجزیه مواد غذایی و تثبیت قند خون می‌شود. در نهایت، این کار سبب احساس سیری بیشتر می‌شود.

منبع: daily science


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ