عضو هیئت مدیره انجمن علمی جراحان :پزشکان عمومی قوی نداریم

دائمی با انتقاد از سطح آموزش پزشکان عمومی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور، ادامه داد: اگر پزشکان عمومی قوی داشته باشیم، علاوه بر اینکه از هزینه های درمان می کاهد باعث خواهد شد به سمت اقدامات تشخیصی غلط نرویم.
متاسفانه رسالت دانشگاهها در این بخش به نحو احسن انجام نمی شود و کمبود آموزش باعث شده تا پزشکان عمومی قوی نداشته باشیم.
رابط انجمن علمی جراحان عمومی ایران با پزشکان عمومی در ، با اشاره به میزان مراجعات به مراکز تصویربرداری پزشکی در کشور به دلیل تشخیص نادرست بیماری از سوی پزشکان عمومی، اظهارداشت: میزان مراجعات به این مراکز در دنیا به اندازه ایران نیست.
دائمی افزود: اولین کار به جای معاینه دقیق بیمار، درخواست اقدامات آزمایشگاهی است که این روش غلطی است. در صورتی که یک پزشک بایستی در ابتدا ضمن معاینه دقیق بیمار، چنانچه به بیماری خاصی مشکوک شد او را به پزشک متخصص ارجاع دهد.
عضو هیئت مدیره انجمن علمی جراحان عمومی ایران با عنوان این مطلب که خیلی از بیماران از دردهای بی علت شکایت دارند، افزود: متاسفانه این دسته از بیماران پس از مراجعات زیاد به پزشک، دست آخر نتیجه ای نمی گیرند. بنابراین، کارگاهی در این کنگره برپا می شود تا پزشکان آموزش لازم را ببینند و بدانند برای درد بیمار باید چکار کنند.
هفتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران با موضوع بیماریهای خوش‌خیم و بدخیم پستان(جراحی، بازسازی و…) با حداکثر امتیاز بازآموزی (مدون و مداوم) ویژه پزشکان عمومی و متخصصان جراحی و داخلی به همراه کارگاههای آموزشی ۲۹ تا ۳۱ شهریور ۹۱ در سالن همایشهای رازی تهران برگزار می‌شود.
۴۵۴۵
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ