عفونت‌های ویروسی حاد منجر به آسم می‌شوند

208-2.jpg

پزشکان آمریکایی در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که عفونت‌های ویروسی حاد و خیلی شدید در نوزادان و خردسالان می‌توانند موجب بروز آسم شوند.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، این پزشکان می‌گویند: عفونت‌های ویروسی حاد در دوران نوزادی باعث فلج شدن و از کارافتادگی بخشی از سیستم دفاعی بدن می‌شوند. این وضعیت در نهایت خطر ابتلا به آسم را در سنین بالاتر افزایش می‌دهد.

آزمایشات جدید از سوی این پزشکان نشان داده است که عفونت‌های حاصل از ویروس سینسیتال دستگاه تنفسی (RSV)، توانایی سلولهای دفاعی بدن را برای کاهش التهاب در مجاری ریوی دچار اختلال می‌کند.

به گزارش بی بی سی، این پزشکان که نتایج بررسی‌های خود را در مجله تخصصی نیچر مدیسین، منتشر کرده‌اند خاطرنشان کردند که یافته جدید راه را برای دستیابی به روشهای موثر در پیشگیری از آسم هموارتر خواهد ساخت.

به گفته این متخصصان در مطالعات قبلی نیز ارتباط بین ابتلای مکرر به عفونت‌های ریوی و افزایش خطر ابتلا به آسم در سنین بالاتر مشخص شده بود.

به گفته پزشکان، التهاب بخش مهمی از فرآیند مقابله با عفونت در بدن است اما در بیماران آسمی مواد شیمیایی معمولی و بی ضرر موجود در هوا مثل گروه گل‌ها و ذرات غبار می‌توانند باعث بروز واکنش‌ها التهابی ناخوشایند و غیرعادی شوند. این وضعیت نفس کشیدن را برای فرد مبتلا به آسم دشوار می‌سازد و روی کیفیت زندگی بیمار تاثیر نامطلوبی بر جای می‌گذارد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *