علت بی توجهی به مشکلات پرستاری درک نادرست بعضی مسئولان است

شهریور ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : عضو شورای عالی نظام پرستاری در پاسخ به بعضی دیدگاه ها مبنی بر کافی نبودن سماجت پرستاران در پیگیری حقوق این صنف گفت: با توجه به پیگیری مستمر پرستاران، بنده نمی دانم این سماجت ها باید در چه حدی باشد که مورد قبول بعضی مسئولان قرار گیرد.

عباس حیدری در گفت و گو با نظام پرستاری با اشاره به پافشاری مستمر جامعه پرستاری در پیگیری خواسته های قانونی خود افزود: بنده نمی دانم که دیگر چقدر باید سماجت در این راستا وجود داشته باشد که به زعم بعضی مسئولان و متولیان امر مورد قبول واقع شود.

وی اضافه کرد: آیا باید همیشه با روش هایی که مورد پسند ما نبوده و درست نیست، وارد عمل شد و در جهت تحقق اهداف پرستاری تلاش کرد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری، ادامه داد: سازمان نظام پرستاری از طریق شورای عالی این سازمان سالهاست که مجدانه پیگیر خواسته های بحق و قانونی پرستاران است و انتظارمان این است که بالاخره مسئولان نیز درک کنند.

حیدری افزود: اگر تصمیم سازان عرصه سلامت، واقعاً می خواهند گامی موثر در راستای بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در کشور برداشته شود و واقعاً به سلامت مردم بها داده شود باید به جامعه پرستاری به عنوان خدمت گذاران این حوزه که بار اصلی درمان کشور را به دوش می کشند، بیش از پیش توجه کنند.

وی بخشی از بی توجهی ها به مشکلات پرستاری را ناشی از درک نادرست بعضی مسئولان از جایگاه پرستاری و نقش پرستار در تیم سلامت دانست و گفت: در حالی که اگر برای آنها این نقش مهم تبیین شود و بدانند که رضایتمندی پرستار چقدر در ارتقای کیفی خدمات مراقبتی و پرستاری و به تبع آن بهبود سلامت مردم موثر است، قطعاً بیش از این به مسائل حوزه پرستاری توجه می کنند.

رئیس دانشکده پرستاری مشهد گفت: به هر حال ما راهی جز سماجت نداریم و باید با  توسل به طرق مدنی و رایزنی های مستمر برای رسیدن به خواسته های پرستاری تلاش کنیم زیرا برای ارتقای نظام سلامت باید جایگاه پرستار در شورای عالی سلامت دیده شود و این مهم نیازمند حمایت دولتمردان و مجلسیان است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ