تلاش دانشمندان برای یافتن عمر باقیمانده جهان

عمر باقیمانده جهان

ممتاز نیوز – به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا/ دانشمندان تلاش می‌کنند سن جهان را بیابند تا از این طریق سن زمین را محاسبه کنند. به همین دلیل در کهکشان‌های مختلف تفحص کرده و نتایج یافته‌های خود را ثبت می‌کنند تا شاید زمان نابودی جهان را حدس بزنند.
تعدادی از محققان ایده “سن جهان” را مطرح کردند که در این طرح آغاز پیدایش جهان مشخص نیست، اما با توجه به رویدادها، نابودی آن آغاز شده است.
بیش از ۱۰۰ کهکشان در تحقیق جدید بررسی شدند و مشخص شد سطح انرژی جهان رو به افول است و میزان انرژی موجود حتی نیمی از میزان انرژی دو میلیارد سال پیش نیست.
محققان دریافتند خلق ستارگان جدید نیز کندتر شده است و به طور تقریبی ممکن است عمر جهان ۱۰ میلیارد سال دیگر باشد، اما هنوز عدد دقیقی در این مورد محاسبه نشده است.
بدون شک سن جهان را می‌توان با سن خورشید مشخص کرد و با کاهش انرژی کنونی، سن جهان قابل اندازه‌گیری خواهد بود. در این راستا دمای خیلی سرد در کوتوله‌های سفید و ستارگان مرده به دانشمندان در محاسبه سن جهان کمک خواهند کرد. البته کشف تعداد زیادی کوتوله سفید به دانشمندان اطمینان می‌دهد اندازه‌گیری سن جهان کاملا صحیح است.
اگرچه عالم هستی قدیمی‌ترین عالم است اما دستگاه‌های مورد استفاده در رصد قسمت‌های مختلف آسمان منابع جدیدی از طول موج‌های فرابنفش را مشخص می‌کنند و همچنان کهکشان‌های جدید در حال شکل‌گیری هستند.

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ