عملیات حفاری چاه‌های نفتی’آذر’ و’چنگوله’ در مهران بزودی آغاز می‌شود

‘عبدالحسن هواسی’ روز جمعه در حاشیه بازدید نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از این چاه ها در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با قراردادی که با شرکت ملی حفاری منعقد شده است، مهرماه امسال دو دکل دیگر در منطقه مستقر می ‌شود تا کار حفاری را شروع ‌کنند.

وی اظهار داشت: شش دستگاه سلر(محل های استقرار دکل های حفاری) آماده نصب دکل حفاری بوده و سه دستگاه دیگر نیز از پیشرفت بالای ۹۰ درصد برخوردار است.

هواسی ادامه داد: تا خرداد ماه گذشته میادین نفتی آذر با ۱۵ حلقه چاه ۴۸ تا ۴۹ درصد پیشرفت داشته و اکنون به مرحله تحویل موقت رسیده است.

او با بیان این که ۳۸ کیلومتر جاده های دسترسی به میادین نفتی آماده آسفالت است،اظهار داشت: از ۲۱ کیلومتر جاده اصلی دسترسی ۱۶ کلیومتر آسفالت و ۱۷ کیلومتر جاده فرعی دسترسی به محل های استقرار دکل های حفاری (سلر) نیز آماده آسفالت شده است.

نماینده طرح توسعه میادین نفتی آذر و چنگوله شهرستان مرزی مهران گفت: در مرحله نخست ۳۰ هزار بشکه و تا سالهای آینده ۶۵ هزار بشکه از میدان آذر و از میدان چنگوله نیز در مرحله نخست ۶۵ هزار بشکه و در مجموع ۱۳۰ هزار بشکه در روز نفت برداشت می‌شود.

میادین نفتی آذر و چنگوله در ۲۵ کیلومتری جنوب باختری شهر مهران در همسایگی عراق قرار دارد.ک/۳

۷۱۷۰/۵۶۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۳۸۸۶۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. مرتضی گفت:

    من دارای کارشناسی عمران گرایش ساختمان هستم واز وقتی این خبر رو شنیدم خیلی امید به کار در شهرمون احساس شد وهمه جوانان دنیال این فرصت شغلی هستن .وامید وارم مسئولین محترم به فکر ما باشن یعنی کسانیکه پارتی نداریم وتمام امدمان به خداست.۰۹۱۸۹۴۰۶۶۴۱

  2. شبنم کلادره زاد گفت:

    من دانشجو ترم دوم کارشناسی ارشد حسابرسی هستم ساکن مهران توروخدا اگه نیرو خواستین منو هم درجریان بزارین شدیدا نیازمند کارم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *