عناب، گیاهی ضد افسردگی

۰۱م آذر ،
ممتاز نیوز : پاییز و افسردگی با هم می‌آیند. روزها که کوتاه می‌شود و شب‌ها بلند انگار دل بهانه می‌گیرد و باز هوای خورشید را می‌کند که افسردگی در این فصل بیشتر از وقت‌های دیگر است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام جم ؛ اگر دل شما هم گرفته است می‌توانید به کمک میوه‌ها و جوشانده‌های گیاهی آن را از خود دور کنید و از این فصل رنگارنگ و زیبا لذت ببرید.عناب یکی از گیاهانی است که در این خصوص به شما کمک می‌کند. این میوه دارای لعاب فراوان ، حدود ۵ درصد مواد پروتئینی، ‌۴ درصد مواد قندی و مقدار بسیاری ویتامین C و املاح است.

عناب به افزایش وزن بدن کمک می‌کند. قدرت ماهیچه‌ها را بسیار کرده و بنیه بدنی را افزایش می‌دهد.لعاب این میوه نرم‌کننده سینه است و به عنوان خلط ‌آور از آن استفاده می‌شود. جوشانده آن برائ سرفه و درد سینه مفید و برگ‌های آن بند آورنده خون و تب‌بر است. بعلاوه این برگ‌ها رشد موها را تسریع می‌کند. عناب آرامبخش و خواب‌آور است و هسته آن بیخوابی و خستگی را برطرف می‌کند. این میوه همچنین دستگاه هاضمه را تقویت و کم‌اشتهایی را برطرف می‌کند به همین سبب مصرف آن برائ سالمندان مفید است. اگر از این میوه در فصل پاییز و زمستان استفاده کنید علاوه بر این که غم را از شما دور می‌کند می‌توانید از دیگر فواید آن نیز بهره‌مند شوید.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ