عینک گوگل تنها بر یک صورت می‌نشیند+عکس

۳۱فروردین۱۳،

اتمام حجت گوگل با کاربران پیش از فروش محصول تازه

گوگل عنوان کرد دارندگان عینک این شرکت در صورت فروش، قرض دادن یا هرگونه نقل و انتقال محصول، مجوز استفاده‌شان از عینک تمام و عملا عینک از کارایی می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گوگل عنوان کرده است تا حال حاضر سعی کرده به درخواست‌های پیش ثبت شده برای بررسی عینک گوگل رسیدگی کند و در حدود هزار نسخه از این عینک را برای بررسی‌های بیشتر در اختیار متقاضیان قرار دهد تا در کنار آن ضعف‌های احتمالی محصول نیز شناخته و مرتفع شود.

از همین جهت این هزار نسخه تنها در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت و جالب توجه اینکه این شرکت قوانینی را برای استفاده از این محصول وضع کرده که به واسطه آن هیچ فردی نمی‌تواند عینک مخصوص به خود را مجددا به فروش رساند یا آن را به کسی قرض دهد؛ در کل به هیچ عنوان نمی‌تواند این عینک را به فرد دیگری انتقال دهد.

این کار سبب می‌شود که اعتبار عینک از نظر گوگل از بین برود و حتی خود شخص دارنده نیز بعد از گذراندن مراحل قانونی  و حقوقی بتواند محصول خود را تعویض یا مجددا برای محصولی تازه درخواست دهد؛ این نشان می‌دهد که خود فرد دارنده نیز بعد از واگذاری عینک به شخصی دیگر، نتواند مجددا از عینک استفاده کند و عملا بی‌استفاده بماند.

گوگل دربارهٔ نحوه غیر فعال‌سازی این محصول گفته است که اکثر کاربران این روزها نرم‌افزارها، موسیقی و ویدئوهای خود را تحت لایسنس اجاره می‌کنند و این سببات غیر فعال‌سازی راحت‌تر سرویس‌ها را به ارمغان می‌آورد و در واقع به سبب اینکه این عینک همواره برای فعالیت باید به حساب کاربری کاربران گوگل متصل باشد تا بتواند کار کند، هر زمان این ارتباط قطع شود، مجوز دسترسی نیز باطل می‌شود.

یکی از دارندگان این عینک برای توسعه و کار فنی بر روی آن، سعی کرده بوده که آن را در eBay به فروش برساند که حتی رقم ۹۰ هزار دلاری هم برای آن پیشنهاد شده بود اما در هنگان ثبت مراحل فروش، سیستم به او اخطاری مبنی بر غیر مجاز بودن این عمل داده است.

این رایانه پوشیدنی که توسط گوگل معرفی شده است دارای دوربین پنج مگاپیکسلی است که قابلیت تصویربرداری ۷۲۰ پیکسلی در اینچ را نیز دارد؛این عینک با فضای داخلی زمینه را برای ذخیره سازی تصاویر، فیلم‌ها و برنامه‌های کاربردی به ارمغان می‌آورد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ