غذای فوری پیک‌نیکی

گردآوری توسط گروه سبک زندگی ممتازنیوز

مهارت‌های زندگی > اوقات‌ فراغت– مرجان قاضیانی:
حوصله‌تان سر رفته و در و دیوار خانه چونان میله‌های زندان انفرادی بر شما تنگ شده است.

بچه‌ها هم که مدام غرمی‌زنند: «حوصله‌ام سر رفته». درست حدس زدید؛ یک گردش خانوادگی از اولین گزینه‌هایی است که به ذهن می‌رسد. گاهی از تصمیم برای گردش رفتن تا اجرای آن، کمتر از یک ساعت وقت دارید. بنابراین دو راه پیش رو دارید؛ یا غذا را در رستوران و اغذیه‌فروشی صرف کنید یا اقتصادی‌تر و سلامت‌تر عمل کنید و خودتان زحمت غذا درست کردن را بکشید. بنابراین باید دنبال غذاهایی باشید که بشود در کمتر از یک ساعت آماده کرد.

سالا ماکارونی

ماکارونی فرمی ۲ لیوان
نخود فرنگی پخته (یا کنسرو)نصف لیوان
کالباس خردکرده یک لیوان
ذرت پخته (یا کنسرو)نصف لیوان
سس مایونز یک‌ونیم لیوان
خیارشور خردکرده نصف لیوان
فلفل دلمه‌ای یک عدد متوسط
نمک و فلفل به میزان لازم
خیلی زود یک بسته ماکارونی فرمی را در آب جوش بریزید و تا نرم می‌شود، کمی ژامبون و خیارشور و فلفل دلمه‌ای را به‌صورت نگینی خرد کنید و در یک ظرف با نمک و فلفل و ذرت و نخود فرنگی مخلوط کنید. بعد ماکارونی نرم‌شده را که آبکش کرده‌اید و گذاشته‌اید کمی خنک شده، با مواد بالا مخلوط کنید و سس مایونز به آن اضافه کنید. تا بقیه وسایل گردش را آماده می‌کنید سالادتان را در یخچال بگذارید تا خنک و هم‌گیر شود.

سالاد الویه فوری

تخم‌مرغ۳عدد
سیب‌زمینی۲عدد متوسط
خیارشور خردشده نصف لیوان
نخود فرنگی پخته (یا کنسرو)نصف لیوان
سس مایونز یک لیوان
نمک و فلفل به میزان لازم
تخم‌مرغ و سیب‌زمینی را بپزید و بگذارید کمی خنک شود. پوست بکنید و رنده کنید و بقیه مواد را درست مثل سالاد الویه با هم مخلوط کنید. این سالاد چون مرغ ندارد، در زمان سریع‌تری آماده می‌شود ولی به اندازه یک سالاد الویه مرغ‌دار خوشمزه است.

کوکوی سبزی

سبزی کوکو نیم‌کیلو
(تره، جعفری، شوید، گشنیز و کمی شنبلیله)
تخم‌مرغ۳عدد
نمک، فلفل، زردچوبه و پودر سیر به مقدار لازم
بکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
زرشک و مغز گردوروی هم نصف فنجان کوچک
روغن سرخ‌کردنی را در ماهیتابه بریزید و تا داغ شود، همه مواد را در یک ظرف بریزید و با چنگال یا همزن ۵دقیقه بزنید تا حسابی مخلوط شود. بعد مایه کوکو را در ماهیتابه بریزید و در آن را بگذارید تا پف کند و یک طرف آن سرخ شود. سپس با کارد یا چیزی شبیه آن، کوکو را به قطعات مساوی تقسیم کنید و با احتیاط برگردانید. حواستان باشد اگر یک طرف کامل سرخ نشده باشد، موقع برگرداندن خرد می‌شود.
کوکوهای سرخ‌شده را در دستمال روغن‌گیر بگذارید؛ چون این غذا را سرد می‌خورید ممکن است روغن انباشته در آن اذیت‌تان کند.

پوره سیب زمینی

سیب‌زمینی۲ عدد متوسط
کره۵۰گرم
گلپر و نمک و فلفل به میزان لازم
سیب‌زمینی پخته را وقتی که هنوز داغ است، پوست بکنید و با کره و نمک و فلفل و گلپر بکوبید و نوش جان کنید. خیارشور، گوجه‌فرنگی و البته کمی ترشی، همراهان خوبی برای این غذا می باشند.

ساندویچ تخم مرغ

اگر بسیار وقت‌تان کم بود، تخم‌مرغ بپزید و کره، جعفری خردشده یا شوید خشک، گوجه‌فرنگی و خیار شور را همراه خود ببرید.
تخم‌مرغ‌ها را پوست بکنید و کمی کره کنارشان بگذارید و روی آن کمی جعفری خردشده یا شوید خشک بریزید و با خیارشور و گوجه‌فرنگی ساندویچ درست کنید.

کوکوی سیب زمینی

سیب‌زمینی پخته متوسط۳عدد
تخم‌مرغ۳عدد
نمک، فلفل، دارچین و زردچوبه به میزان لازم
بکینگ پودر یک قاشق چایخوری
سیب‌زمینی‌ها را بپزید و پوست بکنید و کمی که خنک شد، آنها را رنده کنید. تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید و سیب‌زمینی‌های رنده‌شده را با نمک، فلفل، دارچین، زردچوبه و بکینگ پودر مخلوط کنید و خوب بزنید تا هم‌گیر شوند.
روغن سرخ‌کردنی را در ماهیتابه داغ کنید و مواد را در ماهیتابه بریزید و در ظرف را بگذارید تا مایه پف کند و یک طرف آن سرخ شود. بعد مثل کوکو سبزی، غذا را به قطعات مساوی تقسیم کنید و برش گردانید. روش روغن‌گیری را برای این غذا هم می‌توانید استفاده کنید.

سالاد سیب زمینی

سیب‌زمینی پخته ۲عدد متوسط
جعفری خرد‌شده یک استکان
خیار شور خرد‌شده نصف لیوان
تره یا تره فرنگی خرد‌شده یک استکان
ماست یک لیوان
نمک و فلفل به میزان لازم
سیب‌زمینی پخته را کمی بگذارید خنک شود و پوست بکنید و نگینی خرد کنید. جعفری و خیارشور و تره فرنگی و نمک و فلفل را در ظرف مخلوط کنید و به آن ماست بیفزایید. می‌توانید درصورت تمایل از ماست موسیر برای طعم بهتر استفاده کنید. سالاد را در یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. این سالاد طعم بسیار متفاوت و هیجان‌انگیزی دارد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ