فالوده خانگی

۳۰م آذر ،

باید از هر خوراکی خنکی استقبال کرد. چه بهتر کە این خوراکی های خوشمزه خانگی هم باشند. شک ندارم کە شما هم یکی از طرفداران پرو پا قرص فالوده ایرانی میباشید.

 پس به جای اینکه برائ خوردن فالوده کلی توی صف بستنی فروشی ها بایستید بهتراست  کە در خانه و با آرامش خودتان با مواد درجه یک آن را تهیه کنید.

اول آب(یک لیوان سرخالی)  و شکر( نصف لیوان) و گلاب( یک سوم لیوان) را با هم  مخلوط کنید و در یک ظرف  فلزی بریزید کە زودتر سرد و کمی غلیظ  بشود.

در این حین نودل چینی کە در همه سوپر مارکت ها موجود است و سریع آماده میشود  را روی گاز بذارید . مراقب باشید کە نودل ها خوب پخته شوند، چون اگر خام باقی بمانند بعد از اینکه در فریزر قرارشان می دهیم سفت میشوند.

بعد از ۸ دقیقه کە حسابی پخته شدند آنها را با آب سرد آبکش کنید و بگذارید تا آبشان کاملا خارج شود.

بعد از ۴ یا ۵ ساعت ظرف مخلوط شکر و گلاب را از فریزر خارج کنید و بعد نودل ها را به آرامی به مخلوط اضافه کنید.

 

مخلوط نودل ها و گلاب و شکر را بمدت یکی دو ساعت داخل فریزر قرار داده سپس لیمو ترش تازه را به فالوده اضافه کرده و نوش جان کنید.

ضمن تهیه فالوده به چند نکته دقت کنید، اول اینکه  میزان گلاب وآبلیمو و شکری کە مصرف می کنید به ذائقه خودتان بستگی دارد. اگر بوی گلاب را دوست دارید می توانید نصف لیوان گلاب مصرف کنید، همینطور شکر و آبلیمو به سلیقه شما در ترش یا شیرین بودن فالوده بستگی دارد.
نکته بعدی این است کە  هرچند متوسط زمان پخت نودل ۳ تا ۵ دقیقه است ، اما بهتر است مدام نودل در حال پختتان را چک کنید تا بیش از حد پخته نشود.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *