فرزندان ما پرپر شدند/ مسوولان عذرخواهی نکردند

نماینده‌ مردم اردل و فارسان از مجلس، رییس‌جمهور و وزرای دفاع، آموزش و پرورش و نیرو و مسکن و همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار پیگیری حادثه‌ تصادف اتوبوس‌ حامل دانش‌آموزان بروجن به جنوب شد.
به گزارش ممتازنیوز، حمیدرضا عزیزی در صحن علنی روز یکشنبه مجلس گفت: جای تاسف است که در کشور ما نخبگان همچون گل پرپر می‌شوند و کسی پاسخگوی این فاجعه ملی نیست.پارسال اتفاق مشابهی همچون سقوط اتوبوس حامل دانش آموزان برای دانشجویان نخبه دانشگاه فردوسی مشهد رخ داد و کسی پاسخگو نبود.
وی افزود: سال قبل نیز ۲۲ معلم جوان در راه راهیان نور جانشان را دادند و همه مردم را داغدار کردند. کدام مسوول در این رابطه تذکر کتبی گرفت. اگر همین راه این طور طی شود این‌گونه سوانح دلخراش تکرار می‌شود و کسی هم پاسخگو نیست.
نماینده‌ مردم اردل و فارسان افزود: هیچ کدام از مسوولان نسبت به حادثه بروجن عذرخواهی نکردند و مسوولیتی به گردن نگرفتند.
ما از آقای حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش می‌پرسیم که آیا راضی است اینگونه فرزندش در این مسیر جان خود را از دست بدهد؟
عزیزی خطاب به سردار نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز گفت: درست است که از برکت خون شهدا ما اکنون در اینجا هستیم ولی باز هم سوال ما این است که آیا جاده‌های کشور ظرفیت رفت و آمدها برای اردوهای راهیان نور را دارد.
این نماینده‌ مجلس نهم خطاب به نیکزاد و نامجو وزرای راه و شهرسازی و نیرو گفت: اقدامات شما در مورد احداث سد قبل از ایجاد جاده باعث شده که ترافیکی در بروجن راه بیاندازد ترافیکی که نتیجه‌ آن تصادف و از بین رفتن جان دانش آموزان شد. بچه‌های ما مثل گل پرپر شدند.
لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به این اظهارات با دردناک و تاسف‌آور خواندن این حادثه گفت: این موضوع باید رسیدگی شود از همین رو ما از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستیم تا با مسوولان مربوطه جلسه بگذارد و پیگیری‌های لازم را انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با برگزاری جلساتی این موضوع را دنبال می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ