فرمان امنیت سایبری آمریکا را اوبا امضا کرد

۲۵ام بهمن ، خبرگزاری‌ها- باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا فرمانی اجرایی صادر کرده که به سبب آن نهادهای فدرال موظفند اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری را به اشتراک بگذارند.

هدف از این کار ایجاد یک چارچوب امنیتی مناسب با هدف کاهش تهدیدات سایبری اعلام شده است. این اطلاعات به خصوص برای شرکت هایی مفید است که در زمینه ایجاد زیرساخت های حیاتی و ارائه خدمات کلیدی به مردم و دولت آمریکا فعال می باشند.

در بخشی از این فرمان تصریح شده که نهادهای فدرال علاوه بر به اشتراک گذاری اطلاعات باید در زمینه نظارت بر عملکرد بخش خصوصی نیز فعال باشند و آنها را مجبور به رعایت اصول قید شده در چارچوب امنیتی مذکور نمایند.

در صورتی که یک سانحه امنیتی منجر به وقوع مشکلات اساسی در سطح ملی یا محلی شود و امنیت حوزه سلامت، بهداشت، اقتصاد و یا امنیت ملی اشخاص را تهدید کند نهادهای دولتی برای حل مشکل به طور جدی وارد عمل خواهند شد.

اوباما در جریان سخنرانی خود در مورد این موضوع گفت: دشمنان قصد دارند شبکه های انتقال نیرو، شبکه های مالی و سیستم های کنترل ترافیک هوایی در آمریکا را مختل کنند.

وی افزود: نمی توانیم در این شرایط از این مساله در شگفتی باشیم که چرا در برابر تهدیداتی که امنیت و اقتصاد ما را به خطر انداخته اند کاری نکرده ایم.

اوباما از کنگره آمریکا نیز خواسته است تا قوانین تازهی را به منظور ایمن سازی شبکه های رایانه ای در این کشور تصویب کند، هر چند وی در این زمینه به جزییات خاصی اشاره نکرد.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ