فرمایشات رهبری در سه مقوله سبک زندگی، تهاجم فرهنگی و تغییرات اجتماعی نادیده گرفته شده است

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

وزیر کشور گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری به مقوله تهاجم فرهنگی، سبک زندگی و تغییرات اجتماعی از سوی مسئولین و دستگاه های اجرایی نادیده گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران ؛عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نهمین نشست دبیران ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان دستگاه های ملی و استان ها که عصر امروز در وزارت کشور برگزار شد با اشاره به این که گزارشاتی که دوستان در این جلسه ارائه دادند بسیار خوب و جامع بود گفت: ما باید در جهت شناسایی کم و کاستی ها در جامعه وارد عمل شویم تا به هدف مطلوب خود برسیم.  
 
وی افزود: معتقدیم در موضوع صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی نقش مهمی را دارند و ما باید یک مبنای مشخص را در این زمینه قبول کنیم تا این روند بهتر شود.
 
وزیر کشور اظهار داشت: آن چه به عنوان مسائل فرهنگی مطرح است اعم از مقوله حجاب و عفاف قابل توجه است ولی باید به این موضوع اشاره کنم که فرهنگ می تواند هم ویران گر باشد و هم آبادگر و هیچ کسی این موضوع را نفی نمی کند.  
 
باید به عنوان اصلی ترین موضوع به مقوله فرهنگ توجه کنیم

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: ما باید به عنوان اصلی ترین موضوع به مقوله فرهنگ توجه کنیم زیرا فرهنگ در حوزه های مختلف تاثیرگذار است به گونه ای که اگر در حوزه اقتصاد شاهد کم کاری هستیم نشات گرفته از این است که ما نتوانسته ایم فرهنگ کار و تلاش را در جامعه نهادینه کنیم.  
 
وزیر کشور گفت: اگر در حوزه اجتماعی روابط نامشروع و بزهکاری گسترش پیدا می کند این موضوع به فرهنگ برمی گردد و اگر ما در حوزه سیاسی به عنوان یک ملت به بلوغ سیاسی رسیده ایم باید فرهنگ رفتار در گروه های سیاسی را بدانیم و در جهت فرا قانونی عمل کردن گام برنداریم.  
 
وی با اشاره به این که در بستر فرهنگ مقام معظم رهبری در سه مقطع به زمینه ها و مبناهای لازم به فرهنگ سازی اشاره کرده اند اظهار داشت: موضوع تهاجم فرهنگی یکی از مقولاتی بود که مقام معظم رهبری در مقطع زمانی به آن اشاره کردند اما متاسفانه عده ای علی رغم تاکیدات ایشان این موضوع را نادیده گرفتند و دستگاه های مختلف نیز به آن بی توجهی نشان دادند.  
 
رحمانی فضلی تاکید کرد: موضوع تغییرات اجتماعی از دیگر مولفه هایی بود که مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان پیرو سفری که به این استان انجام داده بودند در جهت بسترسازی در مقوله فرهنگ مطرح کرده اند.  
 
وی افزود: مقام معظم رهبری در این فرمایشات تاکید داشتند که تغییرات اجتماعی امری مهم در جامعه است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد که متاسفانه ما باز نتوانستیم موضوع تغییرات اجتماعی را پیگیری کنیم.
 
رحمانی فضلی با اشاره به این که در حال حاضر سرعت تغییرات اجتماعی در جهان در حال گسترش است خاطر نشان کرد: موضوع حضور گروه های تروریستی تکفیری، سلفی و داعشی در منطقه موضوعی است که در غالب تغییرات اجتماعی در یک مرحله زمانی به وجود آمده است.  
 
وی تاکید کرد: ما متاسفانه در بحث تغییرات اجتماعی کم کاری کرده ایم و نتوانسته ایم برنامه های جدی را در این راستا اتخاذ کنیم.  
 
وزیر کشور خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری هم چنین در سفر به استان خراسان شمالی موضوع سبک زندگی را در جهت بسترسازی در مقوله فرهنگ مطرح کردند ولی باز این موضوع نیز به مانند سایر موارد به دست فرمایشی سپرده شد و هیچ برنامه اجرایی و جریان سازی برای این مقوله صورت نگرفت.  
 
وی افزود: ما به حق باید به مقوله حجاب و عفاف توجه کنیم و اصول لازم را در این راستا در جامعه پیاده کنیم.
 
وزیر کشور با اشاره به این که رفتار اجتماعی ما فرهنگ را در جامعه شکل می دهد،اظهار داشت: باید برای خود و فرزندان مان اصول جامعه را مد نظر قرار دهیم و در چارچوب جمهوری اسلامی ایران در کشور به وظایف خود عمل کنیم.  
 
موظف هستیم با اتخاذ روش های دینی در جامعه در جهت مقابله بامشکلات وارد عمل شویم

وی با اشاره به این که ما باید رابطه خود را با خدا مشخص کنیم تصریح کرد: داشتن رضایتمندی خدا برای ما یکی از مهمترین مولفه هاست و باید به آن نگاه راهبردی داشته باشیم.  
 
وزیر کشور با بیان این که ما موظف هستیم با اتخاذ روش های دینی در جامعه در جهت مقابله بامشکلات وارد عمل شویم گفت: بعد از برخورد و هدایت گری در جامعه آن چه به مبانی برمی گردد مهم و قابل توجه است.  
 
وی تصریح کرد: در مقوله حجاب طبق آمارها و بررسی های انجام شده مشخص شده است که تنها ۵ درصد از زنان ایرانی به حجاب اعتقاد ندارند و بقیه زنان نیز جز معتقدین عامه هستند و عده ای نیز جز کسانی هستند که در مقوله حجاب تسامهه دارند و با دقت نظر عمل نمی کنند.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: خوشبختانه افرادی در کشور وجود دارند که علی رغم این که به حجاب اعتقاد ندارند ولی آداب اجتماعی را رعایت می کنند و اهل مراعات هستند.  
 
وی با بیان این که مبانی فرهنگی ملت ما قوی است تصریح کرد: همان طور که مردم ما در مقابله با فرهنگ ضد دینی در زمان شاه مقابله کردند به طور حتم در شرایط فعلی نیز می توانند از ذخایر گرانقدر خود در این زمینه استفاده کنند.
 
وزیر کشور با بیان این که ما نباید از مردم غافل شویم اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم قضیه حجاب را به صورت شفاف و صریح بالا ببریم و مبانی نورانی دین را در جامعه گسترش دهیم.  
 
وی خاطر نشان کرد: بخشی از ایمان مردم در حوزه های رفتاری به عملکرد مسئولین در حوزه های اجرایی بر می گردد به گونه ای که وقتی ما در دستگاه ها و نهادها بی عدالتی را ترویج می دهیم این سبب می شود که مردم از دین گریزان شوند.
 
وزیر کشور با بیان این که ما وعده حکومت دینی را به مردم داده ایم گفت: باید در حوزه عمل نیز براساس مولفه های دینی و ارزش ها وارد عمل شویم و مرزهای فرهنگی نباید به هم بخورد.  
 
وی خاطر نشان کرد: منابع و بودجه لازم در تمامی دستگاه های اجرایی برای اتخاذ روش های دینی وجود دارد؛ اما متاسفانه از سوی افرادی به صورت کارپردازانه و دور همی اداره می شود.
 
وی تاکید کرد: اگر اصول مملکت را رعایت کنیم و با متخلفین برخورد نماییم به هیچ مشکلی برخورد نمی کنیم.
 
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: من یک ولی فقیه دارم و از آن با تمام وجود اطاعت می کنم لذا هر رفتار غیرمنصفانه ای علیه بنده صورت بگیرد من به جز خدا به کسی توکل نمی کنم.  
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده معتقدم طول خدمت مهم نیست، بلکه عمر خدمت مهم است و امیدواریم بتوانیم مشکلات را از پیش برده و کارها را به صورت درست انجام دهیم.

انتهای پیام


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ