فرهاد توحیدی: اساسنامه خانه سینما را تغییر نمی‌دهیم

۱۷م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره خانه سینما پیش از انحلال آن دربارهٔ برگزاری جلسه اصلاح اساسنامه خانه سینما گفت: «ما همچنان منتظر تماس برگزارکنندگان این جلسه هستیم.»

وی افزود: «وزارت ارشاد پیش از این در لایحه‌ای که به دادگاه از خانه سینما شکایت کرده بود و همچنین دعاوی دیگر به چند بند از اساسنامه ایراد و اشکال وارد کرده بود. طبیعتا نیز باید اصلاحات در همان چند بند طبق تفاهم با رئیس جمهور انجام شود.»

توحیدی ادامه داد: «ما مطمئن هستیم که نماینده رئیس جمهوری در این تشکل قطعا طبق تفاهمی که ما با رئیس جمهور انجام دادیم و در آن فقط بحث اصلاح اساسنامه عنوان شده است، عمل خواهد کرد.»

وی عنوان کرد: «قرار نیست که اساسنامه‌ای از نو نوشته شود و موضع ما نیز از این جهت کاملا روشن است. ما طبق تفاهم با رئیس‌جمهور فقط روی بحث اصلاح اساسنامه در این جلسات کار خواهیم کرد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه «هفت» به نگارش دوباره اساسنامه خانه سینما اشاره و تاکید کرد اساسنامه تازه خانه سینما باید یا در شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا در شورای عالی سینما مصوب شود.

همچنین چندی پیش شمقدری اعلام کرد اولین جلسه کمیته اصلاح اساسنامه خانه سینما تا یک هفته دیگر برگزار خواهد شد. زمان یک هفته‌ای وعده داده شده در حال حاضر به پایان رسیده است.

۵۸۲۴۶

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ