فرهنگ سازی مدیریت مصرف، به عهده رسانه هاست

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: یک مساله در اقتصاد مقاومتی، مدیریت مصرف است. مصرف هم باید مدیریت شود. این قضیه‌ اسراف و زیاده‌‌روی، قضیه مهمی در کشور است. خب، حالا چگونه باید جلوی اسراف را گرفت؟ فرهنگ‌‌سازی هم لازم است، اقدام عملی هم لازم است.

فرهنگ‌‌سازی‌‌اش بیشتر به عهده رسانه‌‌هاست. واقعا در این زمینه، هم صدا وسیما در درجه اول و بیش از همه مسوولیت دارد، هم دستگاه‌‌های دیگر مسوولیت دارند. باید فرهنگ‌‌سازی کنید. ما یک ملت مسلمان علاقه‌‌مند به مفاهیم اسلامی هستیم، اینقدر در اسلام اسراف منع شده و ما متاسفانه در زندگی‌‌مان اهل اسرافیم! بخش عملیاتی‌‌اش هم به نظر من از خود دولت باید آغاز شود.

در گزارش های شماها من خواندم، حالا هم بعضی از دوستان اظهار کردند که دولت درصدد صرفه‌‌جویی است و می خواهد صرفه‌‌جویی کند؛ بسیار خوب، این لازم است؛ این را جدی بگیرید.

دولت خودش یک مصرف‌‌کننده بسیار بزرگی است. شما از بنزین بگیرید تا وسایل گوناگون، یک مصرف‌‌کننده‌‌ بزرگ، دولت است. حقیقتاً در کار مصرف، صرفه‌‌جویی کنید. صرفه‌‌جویی، چیز بسیار لازم و مهمی است. به مصرف تولیدات داخلی هم اهمیت بدهید.

در دستگاه شما، در وزارتخانه‌ شما، اگر کار جدیدی انجام می گیرد، اگر چیز جدیدی خریده می شود، اگر همین اقلام روزمره‌‌ای که مورد نیاز وزارتخانه است، تهیه می شود، سعی کنید همه‌‌اش از داخل باشد؛ اصرار بر این داشته باشید؛ خود این، یک قلم خیلی بزرگی می شود. اصلا ممنوع کنید و بگویید هیچکس حق ندارد در این وزارتخانه جنس خارجی مصرف کند. به نظر من اینها می تواند کمک کند.

** بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار رییس‌ جمهوری و اعضای هیات دولت ‌با معظم له در دوم شهریور سال

فراهنگ ** ۱۰۰۳ ** ۱۰۷۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۳۰۱۴۰۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن