فرودگاه بندرعباس گواهینامه فرودگاهی گرفت

فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به عنوان سومین فرودگاه کشور موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی شد.

به‌گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، سومین گواهینامه فرودگاهی در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل فرودگاه بندرعباس، توسط کاپیتان حمیدرضا پهلوانی معاون وزیر راه‌وشهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری به فرودگاه بندرعباس اعطا شد.
  علی‌رضا عسکری مدیرکل استانداردهای فرودگاهی هدف از ارائه گواهینامه فرودگاهی را اطمینان از مطابقت تسهیلات، تجهیزات و دستورالعمل‌های عملیاتی و ارائه خدمات فرودگاه مربوطه با استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ذکر شده در جلد یک انکس ۱۴ ایکائو و نظامنامه فرودگاهی عنوان کرد.

عسکری خاطرنشان کرد: مقررات گواهینامه فرودگاهی بر روی ایمنی، نظم و کارایی عملیات پرواز هواپیماها در فرودگاه‌ها تمرکز دارد.

به گفته مدیرکل استانداردهای فرودگاهی، یکی از فاکتورهای اساسی در اجرای گواهینامه فرودگاهی نیروی انسانی آموزش‌دیده و مدیریت فرودگاه است که بایستی مورد تأیید قرار بگیرد.

همچنین در مراسم اعطای گواهینامه فرودگاهی به فرودگاه بندرعباس که همزمان با تودیع و معارفه مدیرکل این فرودگاه  انجام شد، مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور از الزام دریافت گواهینامه فرودگاهی دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی ایران تا پایان سال جاری خبر داد.

رسولی‌نژاد خاطرنشان کرد: از هشت فرودگاه بین‌المللی در کشور تاکنون سه فرودگاه شیراز، اصفهان و بندرعباس گواهینامه فرودگاهی دریافت کرده‌اند و فرودگاه‌های زاهدان و امام خمینی(ره) آماده دریافت این گواهینامه هستند.
 
به گفته وی دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی به سرعت در حال تطبیق شرایط فرودگاه با استانداردها برای دریافت این گواهینامه هستند. 

وی با اشاره به آغاز روند اعطای این گواهینامه از یک سال قبل در کشور یادآور شد: شیراز نخستین فرودگاه کشور بود که توانست تمام معیارها و استانداردهای بین‌المللی را کسب کند. 

به گفته رسولی‌نژاد روند اعطای گواهینامه فرودگاهی نیز سال آینده برای ۲۳ فرودگاه دیگر کشور اجرا می‌شود./عب


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ