فروش گوشت موش و روباه در چین

۱۵اردیبهشت،

پلیس چین از انهدام باند توزیع‌ محصولات تقلبی حاوی گوشت موش و روباه و فروش آنها به جای گوشت دام در این کشور خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ در آخرین رسوایی توزیع مواد غیربهداشتی و ناسالم در این کشور، این باند که اقدام به فروش گوشت موش و روباه کرده بودند، شناسایی و منهدم شدند.

وزارت امنیت داخلی چین اعلام کرد: در این بررسی بیش از ۳۸۰ مورد فروش این محصولات تقلبی ارزیابی و ۹۰۴ فرد مظنون به فروش گوشت این حیوانات نیز دستگیر شدند.

۶۳ تن از دستگیرشدگان اظهار داشتند که پس از تهیه گوشت روباه، موش و گوشت حیوانات دیگر و بدون بررسی کیفیت و سلامتی آن‌ها، گوشت این حیوانات را به مواد افزودنی آغشته کرده و به عنوان گوشت دام به فروش می‌رساندند.

به رغم موارد متعددی از رسوایی‌های غیربهداشتی بودن موادغذایی در چین، مقامات این کشور تاکنون قادر نبوده‌اند سلامت محصولات غذایی را تامین کند.

دادگاه عالی چین نیز روز قبل دستورالعملی را صادر کرد و خواستار اعمال مجازات‌های جدی‌تر برائ عوامل فروش محصولات غذایی ناسالم در میان مردم این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه عالی چین اعلام کرد: در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ میلادی ۱۵۳۳ پرونده در مورد سلامت مواد غذایی در این کشور بررسی شده و ۲۰۸۸ تن نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

منبع: ایسنا


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ