فهرست پولدارترین شرکت‌های فناوری جهان

۰۲خردادماه،

 

شرکت کره‌ای سامسونگ توانست در فهرست برترین شرکت‌های تجاری جهان از نظر بیشترین میزان سرمایه با صعود ۲۵ پله‌ای نسبت به سال قبل، در فهرست جایگاه ۳۰ قرار گرفت.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت سامسونگ در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر Millward Brown Optimor BrandZ Top 100 مربوط به برترین شرکت‌های تجاری جهان از نظر بیشترین میزان سرمایه توانست با صعود ۲۵ پله‌ای نسبت به سال قبل، در فهرست امسال در جایگاه ۳۰ قرار بگیرد.
 
شرکت سامسونگ موفق شد طی سال قبل با ارایه نوآوری‌های فراوان سهم خود را در بخش‌های مختلف افزایش دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ میلادی در مجموع ۱٫۶ میلیون دلار بیشتر از سال قبل برای تبلیغات هزینه کرد و در مقابل ۳۳ درصد درآمدهای این شرکت افزایش یافت.
 
این امر در اصل به خاطر موفقیت‌های سری گوشی‌های هوشمند Galaxy سامسونگ بود.
 
این طور که در لیست تازه مرکز Millward آمده است، نام ده شرکت برتر فناوری از نظر بیشترین میزان سرمایه به قرار زیر اعلام شده است:
 
۱- اپل
 
۲- گوگل
 
۳- IBM
 
۴- مایکروسافت
 
۵- SAP
 
۶- Tencent
 
۷- سامسونگ
 
۸- فیس‌بوک
 
۹- Baidu
 
۱۰- اوراکل
 
در مجموع طی سال ۲۰۱۲ میلادی سرمایه کلی بخش فناوری در گستره جهانی با کاهش یک درصدی به ۷۲۸ میلیارد دلار رسید و این در حالی بود که سال قبل این رقم رشد ۲ درصدی داشت.
 
از ۱۰ شرکت برتر جهان با بیشترین میزان سرمایه، چهار شرکت اول را مراکز فناوری تشکیل می‌دهند و با ۱۸۵ میلیارد دلار سرمایه، باارزش‌ترین شرکت دنیا محسوب می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن