فیس‌بوک در صدر جرایم رایانه‌ای

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه ۵۵ درصد پرونده های تشکیل شده در تهران مربوط به برداشتهای غیرمجاز و سرقت‌های اینترنتی است گفت: ۳۰ درصد جرایم گزارش شده در این حوزه به مسائل اخلاقی و شبکه‌های اجتماعی مربوط می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمدحسن شکریان در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در غرفه پلیس فتا به پرونده های تشکیل شده در حوزه جرایم رایانه ای اشاره کرد و گفت: بیش از یک دوم پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا تهران مربوط به سوءاستفاده هایی است که به بهانه انتقام جویی از عکس‌ها و فیلم‌های افراد در صفحات فیس‌بوک گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه ۵۰ تا ۵۵ درصد پرونده‌های تشکیل شده در پایتخت مربوط به برداشت‌های غیرمجاز و سرقت های اینترنتی است، ادامه داد: ۳۰ تا ۳۵ درصد جرایم رایانه ای مربوط به هتک حرمت و هتک حیثیت افراد می‌شود و درصد پرونده هایی که به جعل و کلاهبرداری های اینترنتی مربوط می‌شود حدود ۲۰ درصد گزارش شده است.
شکریان ۳۰ درصد جرایم رایانه ای گزارش شده را نیز مربوط به حوزه مسائل اخلاقی و شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: کشف جرایم در تهران در سال ۹۱ به ۵۰ درصد رسیده است که این رقم در سال گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد بوده است.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ