فیلم «برایت از مسلمانان» مصداق بارز استفاده نامشروع از سینماست

بیانیه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی در محکومیت فیلم موهن «برایت از مسلمانان»/

سینماپرس-گروه سینما/ انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی فیلم توهین آمیز «برایت از مسلمانان» مصداق بارز استفاده نامشروع از سینما خواند.

به گزارش سینماپرس، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

هر بار که از سینما بهره برداری نامشروع می شود، این حقیقت را به یاد می آوریم که این هنر – صنعت در مناسبات پیچیده جهان امروز تا چه انداره می تواند درخدمت اهداف منحرف قرار گیرد. این نخستین بار نیست که اعتقادات مسلمانان در معرض حمله و توهین قرار می گیرد و آخرین بار نیز نخواهد بود. فیلم توهین آمیز اخیر که ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را نشانه رفته است، یادآوری میکند که سینمای ایران باید به ابزار برّنده ما درعرصه جهانی فرهنگ بدل شود و کنشگر باشد نه منفعل. به یادمان می آورد که سینمای ایران می تواند با پشتوانه سرمایه گذاری، حمایت و تقویت، تمدن و فرهنگ و اعتقادات ما را جهانی کند و انواع هجمه های فرهنگی و اعتقادی را خنثی و بی اعتبار سازد.

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، ساخت و نمایش فیلم توهین آمیز «برایت از مسلمانان» را که مصداق بارز استفاده نامشروع از ابزارسینماست، قویا محکوم می کند و امیدوار است سینمای ایران با استفاده از ظرفیت های موجود و مغفول در حوزه های تولید و پخش جهانی، پاسخی درخور به تهاجمات خصمانه ای از این دست بدهد.

انتهای پیام/ح.گ/ن.ف

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۶۷۷۵


خبرگزاری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *