قائم مقام شرکت تاسیسات دریایی خبر داد: پایان عملیات لوله‌گذاری فاز ۱۹ کمتر از دوماه دیگر

۰۸م آذر ،

قائم مقام شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران اعلام کرد که با وجود غرق شدن بخشی از لوله‌های دریایی فاز۱۹ پارس جنوبی عملیات لوله گذاری خط سوم این پروژه تا ۴۵ روز آینده پایان خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیرسعید نجفی در مورد اتفاق بارج حامل لوله های فاز ۱۹ پارس جنوبی توضیح داد: روز سه شنبه ۷ آذر ، یک یدک کش و بارج حامل لوله های فاز ۱۹ پارس جنوبی، که در مسیر خرمشهر به سمت شناور لوله گذار در حرکت بود بدلیل مواجه با شرایط نامساعد جوی تصمیم به تغییر مسیر و پناه گرفتن در جزیره خارک گرفت.

او ادامه داد: شناور مذکور در سمت شرق جزیره خارگ پناه گرفته بود که وخیم تر شدن وضعیت جوی سبب نا متعادل شدن بارج مذکور شد که با اقدام به موقع یدک کش، بارج از غرق شدن نجات یافت، لیکن لوله های قرار گرفته روی بارج، به داخل دریا افتادند. خوشبختانه عمق این محل کمتر از ۲۰ متر بوده و این امر بازیابی لوله های مذکور را آسان تر می‌کند.‌

نجفی افزود: از ابتدای آغاز عملیات لوله گذاری فاز ۱۹، بیش از ۱۱ هزار شاخه لوله به منطقه پارس جنوبی حمل و توسط شناور لوله گذار نصب شده است. در عملیات نصب لوله های زیر دریایی همواره یک ناوگان متشکل از ۱۴ شناور بطور همزمان در حال انجام عملیات لوله گذاری می باشند. عملیات حمل لوله از خرمشهر به سمت شناور لوله گذار هم اکنون توسط ۱۰ یدک کش و بارج دیگر در جریان است و این اتفاق وقفه ای در روند عملیات لوله گذاری فاز ۱۹ نخواهد داشت.

قائم مقام شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: محل دقیق اتفاق ثبت شده است، بلافاصله بعد از مساحی وضعیت لوله ها در بستر دریا، عملیات خارج کردن لوله های غرق شده آغاز خواهد شد. عملیات لوله گذاری خط سوم پروژه فاز ۱۹ پارس جنوبی تا ۴۵ روز آینده پایان خواهد یافت.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ