قاچاق موبایل در ایران از بین می‌رود

رییس کمیسیون مجمع واردکنندگان موبایل در کشور معتقد است در صورت اولویب بندی موبایل در کارگروه ۹ ارزی قاچاق این کالای ارتباطی در کشور از بین می رود.
“مهدی عبقری” در گفت و گو با موبنا اظهار داشت: در شرایطی که گوشی موبایل جزو کالاهای لوکس قرار گرفته پیش بینی می شود اگر این کالای ارتباطی در کارگروه ۹ اختصاص یابد شاهد حذف قاچاق در کشور خواهیم شد.
وی افزود: در صورت اختصاص ارز مرجع به فعالان این حوزه شاهد متوقف شدن کالاهای قاچاق به کشور خواهیم شد چرا که به دلیل واردات این وسیله با ارز مرجع جایی برای فعالیت قاچاقچیان باقی نخواهد ماند.
به گزارش موبنا،این اظهارات در حالی بیان می شود که چند روز گذشته رییس مجمع واردکنندگان با اشاره به وجود کالاهای ضروری و اساسی گفته بود با توجه به وضعیت ارزی ممکن است که گوشی تلفن همراه در کارگروه ۱۰ قرار گیرد.
بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه و همچنین ساماندهی بازار ارز، که کالاهای حوزه IT و فناوری اطلاعات جزو اولویت ۵ تا هفتم قرار گرفته بود، در آخرین ارزیابی که از سوی بانک مرکزی برای این حوزه انجام شده،آی تی در اولویت نهم قرار گرفته است که جزو کالاهای لوکس و غیر ضروری و همردیف کالاهایی مانند کاغذ سیگار و تخم پرندگان، ماشین آلات پر مصرف و ادویه جات شده است.
در حال حاضر مکانیزم ارزدهی به اولویت های هفتم تا دهم مشخص نیست.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ