پربیننده ترین اخبار
پربیننده ترین اخبار

درآمد اینترنتی”
تنها راه کسب درآمد اینترنتی

طراحی سایت حرفه ای”
طراحی سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای
تاریخ انتشار خبر: ۱۹م آبان ۱۳۹۱
  تعداد نظرات: نظر دهید
منتشر شده در مجموعه: سلامت
Print Friendly
 
Email This Page

توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

قرص‌های متادون تقلبی دربازار آزاد/معتادان جهت درمان lبه مراکز درمان اعتیاد مراجعه نمایند

به اشتراک بگذارید

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز lبه نقل از ممتاز نیوز در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،
ممتاز نیوز: مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت lبهداشت نسبت lبه قرص‌های متادون تقلبی در بازار آزاد اخطار داد و lبه بیماران معتاد پیشنهاد نمود که برای درمان اعتیاد lبه مراکز درمان اعتیاد مراجعه نمایند.

دکتر عباسعلی ناصحی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با وجود اقدامات کنترلی، متاسفانه یک سری از قرص‌های متادون در بازار آزاد فروخته می‌شوند. این قرص‌ها از دو منشاء ناشی می‌شوند؛ مراکز درمان اعتیاد که سهمیه دولتی دریافت می‌کنند و قرص‌های با منشاء خارجی.

وی lبه جلسه اخیر کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و تصمیم گیری درباره درمان نگهدارنده با متادون اشاره نمود و گفت: در این جلسه مقرر شد درمان اعتیاد با داروی متادون عمدتا lبه صورت تجویز شربت متادون باشد. بر این اساس تولید و توزیع داروی متادون lبه صورت ۸۰ درصد شربت و ۲۰ درصد قرص خواهد بود. lبه این ترتیب با تصمیم‌گیری‌های تازه و همچنین تقویت کنترل‌ها و نظارت‌ها، قرص‌های متادون موجود در بازار با منشاء داخلی، کاهش می‌یابد.

مدیر کل دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت lبهداشت نسبت lبه مصرف قرص‌های متادون با منشاء خارجی (قاچاق) اخطار داد و افزود: این قرص‌ها اغلب تقلبی می باشند و هیچ ماده موثره متادون ندارند.

ناصحی lبه نیازمندان درمان اعتیاد پیشنهاد نمود که برای درمان حتما lبه مراکز درمان اعتیاد مراجعه نمایند و از قرص‌های موجود در بازار استفاده نکنند.

وی تاکید نمود: در درمان اعتیاد lبه منظور تاثیرگذاری لازم، باید استانداردها رعایت شود. درمان استاندارد نیز درمانی است که خدمات دارویی، روانی درمانی و مشاوره lبه صورت توام ارایه شود. براین اساس لازم است بیماران معتاد برای درمان اعتیاد خود lبه مراکز درمان اعتیاد مراجعه نموده و خدمات درمانی را طبق پروتکل‌های تعریف شده، دریافت نمایند.

منبع: ممتاز نیوز

نظرات

نظرتان را در مورد مطلب قرص‌های متادون تقلبی دربازار آزاد/معتادان جهت درمان lبه مراکز درمان اعتیاد مراجعه نمایند بنویسید

نظرسنجی ممتاز

چرا مردم "مرتضی پاشایی" را دوست داشتند؟

مشاهده نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading ...
   
طراحی سایت حرفه ای
نیازهای روزانه