قلعه‌نویی: مصدومیت کی‌روش روی یک اشتباه بچگانه بود/ از نظر امکانات ۳۵۰ سال از قطر عقبیم

سرمربی سپاهان می‌گوید تیمش آماده مصاف با پرسپولیس است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: در دو، سه ماه گذشته دومین بازی خودمان را در اصفهان برگزار می‌کنیم. به علت مهمان بودن در لیگ برتر و آسیا، در خارج از خانه بازی کردیم. یک بازی با فولاد خوزستان را در خانه برگزار کرده بودیم و دلمان برای اصفهان و نقش جهان تنگ شده بود.

وی افزود: در مجموع ما بدشانسی آوردیم و نظم دفاعی خودمان را که در نیم فصل اول ایجاد کرده بودیم، به علت مصدومیت بازیکنان از دست دادیم. در این چند دیدار با یک مدافع وسط بازی کردیم. خوشحالم که در آسیا و لیگ برتر شرایط خوبی داریم و در جام حذفی حاضر هستیم و با همه فراز و نشیبی که داشتیم باید از بازیکنان سپاهان تقدیر کرد که در کمترین زمان راه پنج ساله را طی کردند. دیدیم که تیم ما در قطر چطور بازی کرد. ما سه بر صفر باختیم اما یک فوتبال خوب بازی کردیم و بدشانسی در آن دخیل بود. امیدواریم هر چه زودتر مصدومان ما آماده شوند.

سرمربی سپاهان درباره بازی تیمش با پرسپولیس نیز اظهار کرد: این بازی می‌تواند ما را در جدول نگه دارد. تیم ما برای این بازی آماده است. در آسیا و چند بازی که با رقبای خودمان داریم، تقریبا نزدیک هستیم و نباید از نظر فنی خودمان را غرق کنیم، چرا که بازیکن انگیزه لازم را دارد. تیم ما جلوی السد هم بازی خوبی انجام داد و اسیر حرفه‌ای‌گری این تیم شد. اگر بازیکنان ما مسائلی که در رختکن گفتیم را رعایت می‌کردند، اینطور نمی شد. اشتباهات فردی و بچگانه باعث آن نتیجه شد. چون با پرسپولیس بازی داریم، آن‌ها انگیزه لازم را دارند.

او درباره وضعیت مصدومان تیمش و همچنین سروش رفیعی برای این دیدار گفت: به احتمال زیاد مدافعان وسط ما فصل را از دست داده اند اما طیبی الان در تیم ما است. امروز سروش وارد تمرینات عمومی شد. وضعیت استنلی را هم نمی‌دانیم. خود ما هم نمی‌دانیم به بازی با ذوب‌آهن می‌رسد یا نه. باید از تیم پزشکی خودمان تشکر کنم. هر وقت فیلم یا عکسی را برای پزشکان فرستادیم در کمترین زمان نظرشان را فرستادند. امروز وضعیت استنلی برای بازی با ذوب آهن و النصر مشخص می‌شود. مصدومیت او روی یک اشتباه بچگانه بود.

سرمربی سپاهان درباره شیوع کرونا و ممنوعیت حضور هواداران گفت: خواهشم این است که دولت مردان این مسئله را جدی بگیرند. حداقل می‌توانستند پروازهای چین را لغو کنند. ما قانون مدار هستیم. نمی‌دانم چرا در چند وقت اخیر در حق ما کم لطفی شده است. الان ما در جام حذفی بلاتکلیف هستیم. اینجا نظر مدیریت مهم است. ما دوست داریم بعد از مدت ها دوری از اصفهان، در این بازی هواداران را ببینیم.

او درباره کیفیت لباس تیمش در نیم فصل دوم اظهار کرد: کیفیت لباس ها به خصوص در نیم فصل دوم و برای لیگ قهرمانان آسیا بهتر شد و چند شاخصه مهم را دارد. واقعا کیفیت لباس‌ها خوب بود. بازیکنان ما راضی بودند. در نهایت باید نظر بازیکنان را بگوییم. الان از کیفیت لباس راضی هستند. طراحی لباس هم خاص است. آثار تاریخی اصفهان هم روی لباس دیده می‌شود.

قلعه نویی درباره نوسان پرسپولیس در نتیجه گیری و استفاده سپاهان از این موضوع گفت: آسیا و لیگ برتر شرایط مختلفی دارند. در آسیا به تیم‌های ایرانی کم لطفی می‌شود. بعد از پیروزی برابر العین، اگر در اصفهان بازی می‌کردیم، السد را می‌بردیم و ۶ امتیاز داشتیم و نود درصد راه را می‌رفتیم. بازی فردا فینال گونه است. البته باید بگویم که گل دومی که با السد خوردیم آفساید بود اما اگر فردا تیمی اشتباه کمتری داشته باشد و از موقعیت‌هایش بهره ببرد، می‌تواند پیروز شود. این بازی‌ها تمرکزی است و باید مدیریت داشته باشند. امیدوارم بازیکنان ما اشتباهات مقابل السد را نداشته باشند. قدرت السد یک سمت بود اما تعویض‌های ما جواب نداد و کمکی هم نکردند.

سرمربی سپاهان در واکنش به این سوال که اگر قرار باشد تماشاگران به ورزشگاه بیایند، چه توصیه‌ای به آن‌ها دارد، اظهار کرد: با مشکلاتی که الان گریبان‌گیر کشور شده و الان هم کرونا مزید بر علت شده است، وزارت بهداشت توصیه‌هایی را داشته است اما هواداران باید خودشان مراقب باشند. بحث دوم این است که ۳۵ سال قبل در السد بازی کردم و از من تقدیر کردند. ما هم سال قبل این رفتار با سید جلال حسینی داشتیم اما چه برخوردی با ما شد. در مقابل آن چه توهین‌هایی به ما شد. فوتبال جلوی قشنگی ها است. من یک سال در السد بودم و بعد از ۳۵ سال از من تقدیر شد. چقدر خوب است که به سمت این فرهنگ برویم. یک اتفاقی برای آن سرباز رخ داد و در جام جهانی هم اتفاقی رخ داد اما این اتفاقات ناگوار را به یاد داریم. از هواداران می خواهم اگر توهین هم کردند، به هم صدمه نزنند. من که عادت دارم اما ما کشور صاحب تمدن هستیم ولی باورمان نمی شود اینجا ایران است. کشوری که این قدر ثروت و تمدن دارد، چرا باید مردم اینطور باشند و به هم صدمه بزنند. اینجا بازی که تمام می‌شود، آقایان در کنفرانس مطبوعاتی چه می گویند. فرهنگ، قداست، احترام و ادب را از ما گرفتند. دیدید در قطر چطور صحبت کردیم و من و ژاوی چه گفتیم. مشکلات اقتصادی و رفتارهای چند وقت اخیر باعث شد ایرانی که در دنیا برای خودش حرف داشته باشد، الان اذیت شود و ما دغدغه داشته باشیم که تماشاگر به همدیگر توهین نکند. قدیم‌ها محله‌ها را می‌دیدیم که چقدر به هم احترام می‌گذاشتند. الان احترام بزرگتر و کوچکتری نیست. از اصفهانی‌ها می‌خواهم رعایت میزبانی را بکنند و اگر به من توهین شد، با شعار تیمشان را تشویق کنند که خدای نکرده خون از دماغ کسی خارج نشود.

او درباره فاصله فوتبال ایران و قطر گفت: ما از نظر امکاناتی ۳۵۰ سال از قطر عقب هستیم اما از نظر نیروی انسانی ما جلو هستیم. پاوی هم گفت. این حرف قلعه نویی نیست. اگر امکانات حاکم در قطر در ایران بود، فوتبال ایران الان جزو ۵ کشور برتر جهان بود. بعدا من به فدراسیون فوتبال قطر رفتم و فیلم‌هایی را دیدم که فکر می‌کنم ۷۰۰ سال عقب هستیم.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس نیز در نشست خبری پیش از این بازی غایب بود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *