قول تازه برائ قطع نشدن اینترنت

۰۱م اسفند ،

سرپرست وزارت ارتباطات گفت: در حوزه اینترنت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش ۳۰درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود و بدین ترتیب هیچگاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.
محمد حسن نامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ظرفیت پهنای باند اینترنت و دیتای داخلی در مجموع به ۱۲۸ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته کە این رقم در مقایسه با سال قبل کە ۸۸ گیگابیت بر ثانیه بود، ۴۵ درصد افزایش یافته است.
نامی افزود: در حوزه اینترنت بین الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش ۳۰ درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود کە از Gbps 63 در سال قبل به ۸۳ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.
وی در ادامه در خصوص پهنای باند دیتای داخلی توضیح داد: پهنای باند دیتای داخلی شامل سرویس های MPLS، VPLS و اینترنت است کە در این حوزه نیز ظرفیت پهنای باند واگذار شده از Gbps 25 در سال ۹۰ به Gbps 45 در سال جاری افزایش یافت کە بیانگر رشد ۸۰ درصدی در این حوزه است.
سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این ظرفیت به مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت اعم از شرکت های مخابرات استانی، شرکت های خصوصی و دولتی و PAP ها واگذار خواهد شد و این وزارتخانه آمادگی دارد تا نیازهای متقاضیان را در تمامی استان ها به هر میزان کە مورد نیاز است پاسخگو باشد.
وی افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت با استفاده از شبکه گسترده ۵۰ هزار کیلومتری فیبرنوری این شرکت خدمات مورد نظر این دسته ازمتقاضیان را در اقصی نقاط کشور ارایه خواهد کرد.
نامی افزود: علاوه بر این، مسیر های جایگزین و پشتیبان کە در شبکه ارتباطات زیرساخت پیش بینی شده است، امکان واگذاری خدمات پایدار و مطمئن را در شبکه این شرکت برائ تمامی متقاضیان فراهم کرده است.
سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تأکید کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق هشت درگاه بین الملل اینترنت کشورمان را تامین می کند و در صورت اختلال در هر یک از این درگاه ها، ظرفیت پهنای باند مورد نیاز از دیگر مسیرها تامین خواهد کرد و بدین وسیله هیچگاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ