قیمت‌های تازه خودرو در “سایت ۱۲۴”

۲۸اردیبهشت،

قیمت های تازه خودرو پس از تائید شورای رقابت هنوز در سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت درج نشده است، گویی سازمان حمایت هنوز این قیمت‌ها را تائید نکرده است.

همزمان با تدوین دستور العمل تازه قیمت گذاری خودرو که براساس دستور رئیس جمهور به مرکز ملی رقابت محول شده بود طی هفته‌های اخیر قیمت ۲۳ مدل از خودروهای داخلی از سوی خودروسازان اعلام شد که مورد تائید شورای رقابت هم قرار گرفت. 

در راستای قیمت گذاری خودرو از سوی شورای رقابت، سامانه قیمت گذاری کالا و خدمات تحت عنوان” ۱۲۴″ که پیش از این قیمت رسمی انواع خودروها را بر روی سامانه خود درج می نمود، تمامی قیمتهای رسمی خودرو را از روی این سامانه برداشته و به نقل از مسئولان این سامانه، قرار است که قیمتهای تازه به ثبت و جایگزین قیمت‌های قبلی شود.

به اعتقاد مسئولان سامانه ۱۲۴، برای اینکه مردم با تصمیمات تازه در قیمت خودرو دچار سردرگمی نشوند، قیمتها به صورت موقت از روی پایگاه اینترنتی برداشته شده تا با نهایی شدن قیمتهای تازه برای انواع خودرو، قیمت‌های رسمی مجدد بر روی این سامانه قرار گیرد.

حال با گذشت ۱۰ روز از اعلام رسمی قیمت های تازه ۹ مدل از محصولات شرکت سایپا و ۱۴ مدل خودروهای از گروه ایران خودرو هنوز قیمت های تازه در سامانه ۱۲۴ درج نشده و مسئولان پاسخی را برای این امر بیان نمی‌کنند.

البته بعضی از شنیده ها حکایت از آن دارد که سامانه پس از تعیین قیمت تمام خودروهای داخلی اقدام به درج اطلاعات خودرو در سامانه خواهد نمود. اما باید این نکته را متذکر شد که این پایگاه اینترنتی رسمی به عنوان سامانه قیمت گذاری کالا و خدمات مرجعی برای خریداران کالا محسوب شده و نباید به بهانه عدم تعیین قیمت چند خودرو لیست قیمت های ۲۳ مدل از خودروهای داخلی در آن درج نگردد.

پیش از این همواره سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئول رسیدگی به درخواستهای خودروسازان برای تغییردر قیمت انواع خودرو بود، اما با دستور رئیس جمهور مبنی بر ورود شورای رقابت به تعیین فرمول قیمتگذاری این کالا، عملا نقش کمیته خودرو در تعیین قیمت ها کمرنگ شده و هم اکنون مرکز ملی رقابت مسئولیت تعیین قیمت خودرو را به عهده گرفته است.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ