قیمت بنزین ۴۳ درصد افزایش می‌یابد

۲۸اردیبهشت،

با تصویب مجلس؛

قیمت بنزین ۴۳ درصد افزایش می‌یابد

عصرخودرو: افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در سال جاری که پیش از این ۳۸درصد تعیین شده بود، به ۴۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، با تصویب مجلس شورای اسلامی علاوه بر افزایش ۳۸ درصدی قیمت فراورده‌های نفتی در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، باز هم نرخ سوخت مایع افزایش می‌یابد البته با این تفاوت که درآمد حاصل از افزایش قیمت دوم صرف بخشی از طرح های توسعه‌ای وزارت نفت خواهد شد.

طبق تصویب نمایندگان مجلس قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی برائ توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و فراورده‌های نفتی و تامین منابع مالی برائ توسعه پالایشگاه‌ها – علاوه بر افزایش ۳۸درصدی نرخ سوخت در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها- ۵ درصد افزایش خواهد داشت.

پیش ازاین مجلس شورای اسلامی با تصویب درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل اجرای هدفمندی یارانه‌ها مجوز افزایش ۳۸ درصدی قیمت حامل‌های سوخت را صادر کرد که بر این اساس قیمت بنزین سهمیه‌ای ۵۵۰ و بنزین آزاد به هزار تومان افزایش می‌یابد اما افزایش ۵درصدی، نرخ بنزین سهمیه‌ای را به ۵۸۰ تومان و آزاد را ۱۰۵۰ تومان برائ هرلیتر می‌رساند.

به گزارش ایسنا، البته دولت مخیر است قیمت حامل‌های انرژی را به یک نسبت ثابت ( ۳۸ درصد) افزایش ندهد، بلکه می‌تواند قیمت بعضی فرآورده‌های نفتی را با توجه به شرایط کشور بیش از این رقم افزایش دهد که در مقابل سوخت‌های دیگر افزایش کمتری می‌یابند.

البته در مصوبه تازه مجلس مشخص نشده است که دولت باید افزایش پنج درصدی فرآورده‌های نفتی را برائ همه فرآورده ها به یک نسبت اعمال کند یا این که در این زمینه نیز ازادی انتخاب دارد.

شنبه ۲۸ اردیبهشت   ۱۹:۴۹

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ