قیمت خودرو باز هم کاهش یافت

۰۷م آذر ،

خبرگزاری ایسنا: در ادامه روند کاهشی قیمت خودرو و با پایان یافتن تعطیلات قیمت بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی باز هم کاهش یافت.

در حال حاضر در محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروی سایپا ۱۱۱ به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

سایپا SL 131 نیز با اندکی کاهش در حالی به قیمت حدود ۱۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و SX 131 نیز به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت تیبا نیز کاهش یافته و به حدود ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. البته قیمت رسمی این خودرو اندکی کمتر و ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است.

 قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز همچنان در حدود ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثابت مانده است. البته قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت مگان ۲۰۰۰ با دنده اتوماتیک نیز با کاهشی دوباره به حدود ۵۹ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان تعیین شده است.

 ماکسیما نیز مانند سایر خودروها کاهش قیمت را تجربه کرده و به قیمت حدود ۸۸ میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نیست. قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز کاهش یافته و در مدل V9 آن به قیمت حدود ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مدل V8 نیز حدود ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 البته قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V8 نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

تندر ۹۰ ایران خودرو نیز در مدل E1 آن با کاهش قیمت جزئی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

پژو ۴۰۵ نیز به قیمت حدود ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است.

 قیمت پژو پارس سال نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به حدود ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. البته قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شده است.

سمند EF7 نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی آن حدود ۲۱ میلیون تومان است.

البته قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و بعضی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها در نمایندگی‌های فروش مختلف اندکی متفاوت است.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *