قیمت نفت ایران به ۱۰۹ دلار رسید

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد قیمت نفت سنگین ایران در ماه اوت ۲۰۱۲(مرداد ۹۱) با افزایش ۱۰٫۵۵ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۱۰۹٫۳۶ دلار در هر بشکه رسیده است.

به گزارش ۵۹۸ به نقل از فارس، بر اساس گزارش ماهانه اوپک، قیمت سبد نفتی این سازمان درماه آگوست (اوت) ۲۰۱۲ برابر با مرداد ۹۱ با ۹٫۹۷ دلار افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۱۰۹٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

به نوشته این گزارش، هر بشکه نفت اوپک در ماه جولای در برابر ۹۹٫۵۵ دلار معامله شده است و تمامی نفت‌های این سازمان در ماه آگوست با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند. بیشترین افزایش ماه آگوست نسبت به ماه جولای مربوط به نفت صحرای الجزایر با ۱۲٫۵۹ دلار و پس از آن مربوط به نفت سنگین ایران با ۱۰٫۵۵ دلار بوده است.

در همین ماه متوسط قیمت نفت سنگین ایران ۱۰۹٫۳۶دلار گزارش شده که نسبت به ماه جولای ۱۰٫۵۵ دلار افزایش را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت نفت سنگین ایران طی ۸ ماه نخست ۲۰۱۲ برابر با ۱۰۹٫۵۴ دلار اعلام شده که ۳٫۶۸ دلار از مدت مشابه سال قبل بیشتر است.

بر اساس این گزارش، قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه آگوست به ازای هر بشکه به این شرح است : نفت سبک عربستان ۱۰۹٫۹۴ دلار ، نفت سبک عراق ۱۰۸٫۶۸ دلار، نفت بونی‌لایت نیجریه ۱۱۴٫۶۳ دلار، ‌سیدر لیبی ۱۱۲٫۱۸ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۱۱۳٫۰۸ دلار، نفت سنگین ایران ۱۰۹٫۳۶ دلار، نفت صادراتی کویت ۱۰۸٫۹۱ دلار، نفت مارین قطر ۱۰۸٫۵۷ دلار، نفت مری ونزوئلا ۹۹٫۸۹ دلار، نفت موربان امارات ۱۱۰٫۸۸ دلار، نفت اورینت اکوادور ۱۰۲٫۲۱ دلار و نفت صحرای الجزایر ۱۱۲٫۲۳٫

قیمت نفت برنت نیز در ماه آگوست با ۱۰٫۸۹ دلار افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۱۳٫۴۸ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت سبک و شیرین آمریکا نیز در این ماه با ۶٫۲۹ دلار افزایش به ۹۴٫۰۸ دلار در هر بشکه رسید.


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ