پربیننده در 30روز
  تعداد نظرات: نظر دهید
منتشر شده در مجموعه: اقتصادي
توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

کلنگ احداث پل بزرگ کاجو در محور نیکشهر- جکیگور به زمین زده شد

به اشتراک بگذارید

با هدف جلوگیری از انسداد محور نیکشهر- جکیگور در زمان وقوع سیلاب کلنگ احداث پل بر روی رودخانه ی کاجودر آخرین روز هفته دولت به زمین زده شد.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، ایوب کرد گفت: به دلیل انسداد مسیر نیکشهر به جکیگور در زمان وقوع سیلاب و قطع راه ارتباطی در این منطقه بعد از مطالعات ژئوپلیتیک،کلنگ احداث پل بزرگ کاجو بر روی رودخانه ی کاجو در ورودی شهر قصرقند به زمین زده شد.
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان افزود: این پل در کیلومتر ۸۸ محور نیکشهر – جکیگور، با ۱۹ دهانه ی ۲۰ متری که به روش پایه شمعی احداث خواهد شد یکی از پل های بزرگ منطقه می باشد که با هزینه ای بیش از ۸۹ میلیارد ریال تاثیر بسیار شگرفی در تغییر چهره و توسعه منطقه نیکشهر، قصرقند و جکیگور خواهد داشت.
وی تصریح کرد: عرض کلی پل ۷/۱۲ متر است که سیستم آن تابلیه، شاهتیرهای طولی و دال بتنی درجا می باشد، فنداسیون آن نیز به صورت شالوده عمیق متشکل از شمع های حفاری شده،بتن مسلح که توسط سرشمع و بتن مسلح با یکدیگر یکپارچه می شوند.
وی بیان کرد: برای هدایت آب از بستر رودخانه به داخل دهانه های پل دیوار های بتنی و حائل در طرفین پل اجرا می شود که خود می تواند تاثیر زیادی در مهار سیلاب های منطقه و مقاومت پل داشته باشد.


خبرگزاری آریا

نظرات

نظرتان را در مورد مطلب کلنگ احداث پل بزرگ کاجو در محور نیکشهر- جکیگور به زمین زده شد بنویسید

نیازهای روزانه
طراحی سایت حرفه ای