کمک ۵۰۰ میلیون ریالی آیت الله مکارم شیرازی به زلزله زدگان

به گزارش روز سه شنبه دفتر حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در تبریز ، این مجتهد شیعه با ابراز تاسف از تلفات و خسارات حادثه زلزله آذربایجان شرقی، دستور دادند مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از طرف ایشان توسط آیت الله محسن مجتهد شبستری امام جمعه تبریز جهت کمک به رفع مشکلات آسیب دیدگان اختصاص یابد.

در اطلاعیه دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی آمده است: خداوند همگان را توفیق بیشتر در این راه خیر بدهد و ارواح عزیزان از دست رفته را غریق رحمت گرداند و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عطا فرماید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی روز گذشته نیز در پیامی ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغدیده این حادثه طبیعی استفاده از یک سوم وجوهات شرعیه برای کمک به زلزله زدگان را مجاز اعلام کرد.

این مرجع تقلید همچنین در جلسه تفسیر خود در حرم کریمه اهل بیت حادثه اخیر در شمالغرب کشور را میدان آزمونی برای مردم و مسوولان خواند و از همگان خواست به کمک حادثه دیدگان بشتابند.

عصر روز شنبه دو زمین لرزه به بزرگی ۶٫۲ و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین ˈ ریشتر ˈ شهرستان های اهر، ورزقان و هریس در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این سه شهرستان به ترتیب با ۱۵۰ و ۵۰ و ۶۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۶، ۹۷ و ۱۱۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز مرکز استان قرار دارند.

۷۲۳۲/۵۸۷/۲۴۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۷۶۵۵۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ