لاتزیو با غلبه بر رم قهرمان کوپا ایتالیا شد

۰۶خردادماه،

فینال رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های ایتالیا

تیم فوتبال لاتزیو با پیروزی برابر رم عنوان قهرمانی رقابت های جام حذفی باشگاه های ایتالیا را به خود اختصاص داد. تک گل این دیدار را لولیچ در دقیقه ۷۱ به ثمر رساند تا لاتزیو به غلبه بر رقیب همشهری قهرمان جام حذفی ایتالیا شود.

ورزشگاه المپیکو شهر رم امشب و از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان دربی دلا کاپیتاله در فینال جام حذفی ایتالیا (کوپا ایتالیا) بود.

به گزارش «تابناک»، دیدار فینال رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های ایتالیا شامگاه امروز یکشنبه در ورزشگاه المپیک شهر رم برگزار شد که در پایان تیم فوتبال لاتزیو با پیروزی یک بر صفر برابر حریف خود عنوان قهرمانی را به دست آورد.

در این دیدار که از سرعت بالایی برخوردار بود، دو تیم موقعیت های گلزنی بسیاری به دست آوردند که عملکرد خوب مدافعان و دروازه بان های دو تیم مانع از فروپاشی دروازه ها شد. اما در دقیقه ۷۱ لولیچ روی دفع اشتباه دروازه بان رم موفق شد تنها گل این دیدار را به ثمر برساند.

پس از این گل بازیکنان رم رو به توپ های بلند آوردند و بارها حملاتی را با همین روش روی دروازه حریف پی ریزی کردند اما مدافعان لاتزیو این اجازه را به یاران توتی ندادند تا به گل تساوی برسند و در نهایت لاتزیو جام قهرمانی را بالای سر برد.

لاتزیو برای رسیدن به فینال موفق شده بود سیه‌نا، کاتانیا و یوونتوس را از پیش رو بردارد و رم در راه رسیدن به فینال بر تیم‌هایی چون آتالانتا، فیورنتینا و اینتر غلبه کرده بود.

کوپاایتالیا از سال ۱۹۲۲ تأسیس شده اما بایک وقفه ۱۴ ساله روبرو شد که از سال ۱۹۳۶ تا به امروز بصورت مستمر برگزار شده است. 

تا پیش از این دیدار قهرمان اولین دوره این جام تورینو بوده و آخرین قهرمان این جام ناپولى بود که یوونتوس را شکست داد. رمى ها تاکنون ۱۶ بار به فینال این جام رسیده اند که ۹ مرتبه هم آنرا فتح کرده اند امالاتزیو تاکنون ۶ بار فینال را تجربه کرده که تنها یک مرتبه در سال ۱۹۶۱ در فینال ناکام مانده،ی عنى اینکه آنها راه بردن بازى فینال را بلد می باشند.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ