لاریجانی:‌ اجلاس بین‌المجالس اسلامی به همبستگی امت اسلامی کمک می‌کند

۳۰م دیماه ،

رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه هشتمین دوره اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این اجلاس به ایجاد همبستگی بین امت اسلامی کمک کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعزامی ایسنا به سودان، علی لاریجانی در مراسم اختتامیه اجلاس دو روزه اتحادیه بین‌المجالس اسلامی ضمن قدردانی از دولت دوست و برادر سودان برای تدارک این اجلاس گفت: در شرایط حساس کنونی منطقه باید با تدبیر و دقت مسائل را مورد توجه قرار داد تا برآیند آن به نفع امت اسلامی تمام شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سودان در زمینه‌ی مقاومت پیشکسوت است، گفت: امیدوارم تمام کشورهایی که در این اجلاس شرکت کنند تلاش کنند که از ظرفیت‌های کشورهای اسلامی برای کمک به همبستگی امت اسلامی استفاده شود.

وی افزود: در شرایط فعلی و بعد از انقلاب‌های منطقه‌ای، بعضی کشورها در غرب منافع مسلمانان را دنبال نمی‌کنند، آنها دنبال ماجراجویی و ایجاد اختلاف بین امت اسلامی می باشند.

لاریجانی هم‌چنین گفت که باید از قوانین اسلامی برای قدرت پیدا کردن امت اسلامی استفاده شود.

رییس قوه مقننه در پایان گفت که اتحادیه بین‌المجالس اسلامی می‌تواند برای تقویت امت اسلامی به خوبی عمل کند و امیدواریم تمامی اعضا از کشور سودان به عنوان کشوری برادر و خوب یاد کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ