لاستیک خودرو چقدر گران شده است؟

۱۹م دیماه ،

لاستیک خودرو چقدر گران شده است؟

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران گفت: عده ای سودجو که کارشان فروش لاستیک نیست اقدام به واردات لاستیک می کنند و سپس با احتکار آن بازار را دچار التهاب می کنند.

به گزارش «عصرخودرو» به نقل از ایرنا، عباس سماواتی اظهار کرد: یکی از علل بروز نوسانات قیمت لاستیک فعالیت سودجویان در این بازار به سبب نبود نظارت های قوی و مستمر است.
وی گفت: سودجویان از نبود نظارت ها استفاده کرده اند و با احتکارلاستیک منتظر می مانند تا تقاضا برای لاستیک افزایش یابد سپس با افزایش نرخ ها اقدام به کسب سودهای آنچنانی می کنند.
رییس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران افزود: اتحادیه همواره درخواست کرده آمار دقیقی از میزان تولید و واردات لاستیک در اختیار داشته باشد تا از این طریق بتواند نظارت خود را بیشتر کند که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.
وی بیان کرد: عرضه و تقاضا نیز از عواملی است که سبب ایجاد نوسان در بازار لاستیک می گردد هنگامی که عرضه کم باشد و تقاضا ها بسیار شود منجر به افزایش قیمت ها می گردد تعادل در عرضه سبب کاهش قیمت است.
سماواتی گفت: به سبب فعالیت عده ای سود جو نرخ یک نوع لاستیک ۴۰ درصد افزایش یافت ولی پس از مدتی نرخ همین لاستیک مجددا ۲۰ درصد کاهش یافت.
وی افزود: بخشی از این نوسانات به خاطر فعالیت سودجویان و بخشی ناشی از افزایش تقاضا در بازار بوده است.

سه شنبه ۱۹ دى   ۲۱:۴۵

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *