لایه برداری برای پوست های مختلف

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول های مرده کاهش می یابد، در نتیجه بهتر است که با یک عامل خارجی این سلول های مرده را از روی پوست برداریم تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنیم.

 
با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول های مرده کاهش می یابد، در نتیجه بهتر است که با یک عامل خارجی این سلول های مرده را از روی پوست برداریم تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنیم. لایه برداری سبب می گردد، سلول های مرده از روی سطح پوست برداشت شوند و جا برای سلول های نو و جوان باز شود تا پوست با این سلول های جوان، ظاهری جوان تر پیدا کند.

معمولا لایه برداری پوست به ۳ روش مکانیکی، شیمیایی و لایه برداری با لیزر انجام می گردد. شما می توانید با توجه به نوع پوست خود، بهترین روش را برای از بین بردن لایه های مرده پوست انتخاب کنید.

● با جوجو با دوست شوید

اگر پوست چرب دارید:

بهتر است به دنبال لایه بردارهایی باشید که از سطح پوست و منافذ پوستی لایه برداری می کند. ماساژ صورت با روغن جوجوبا نیز سبب لطیف شدن پوست و جلوگیری از چرب شدن دائمی آن می گردد. طبق یافته های پژوهشگران بهتر است که در هفته بیشتر از یک بار از لایه بردار استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از حد از لایه بردارها سبب به وجود آمدن غده های چربی و در نتیجه وخیم تر شدن اوضاع جوشها می گردد.
 
● راه های مختلفی در دسترس شماست

اگر پوست معمولی دارید:

اگر شما جزو آن دسته از اشخاص خوش شانسی میباشید که نه پوست بسیار چربی دارند و نه پوست بسیار خشک، پوست شما معمولی است، بنابراین می توانید راه های مختلفی را برای جوان ماندن پوست تان تجربه کنید. با استفاده از یک دستمال مرطوب یا آغشته به کرم لایه بردار، سطح پوست خود را در فواصل زمانی ۵ تا ۱۰ ثانیه ماساژ دهید. ماساژ پوست سبب می گردد، لایه بردارها و مواد محافظ پوست عملکرد مطلوب تری داشته باشند.
 
● از برخورد فیزیکی بپرهیزید

اگر پوست شما مستعد آکنه است:

لایه برداری برای پوست شما بسیار مهم است چون پوست شما بیشتر سلول های مرده تولید می کند و این سلول های مرده به راحتی روی سطح پوست باقی می مانند و سبب بسته شدن منافذ پوستی می شوند و در نتیجه پوست شما بیشتر دچار آکنه می گردد. استفاده از لایه بردارهای مکانیکی می تواند آکنه های شما را بدتر کند، بنابراین بهتر است که یک برنامه منظم برای لایه برداری از پوست خود داشته باشید. اگر فکر می کنید پوست شما به یک درمان جدی احتیاج دارد، بهتر است با مشورت یک متخصص پوست از رتینوئیدها استفاده کنید.

● اهمیت ماساژ دایره ای

اگر پوست خشک و حساس دارید:

پوست های خشک معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند پس بهتر است که بیشتر از سایر اشخاص مراقب سلامت و شادابی پوست حساس خود باشید. بهتر است از لایه بردارهایی استفاده کنید که AHA دارند چون پوست شما فقط احتیاج دارد که لایه سلول های مرده از روی آن برداشته شود و بنابراین باید از موادی استفاده کنید که سبب خشکی پوست شما نشوند. پیش از استفاده از لایه بردار، اول پوست خود را مرطوب کنید و سپس به آرامی سطح پوست را با کرم لایه بردار مناسب پوست تان ماساژ دهید. فراموش نکنید که ماساژ پوست باید به صورت دایره ای شکل و به آرامی انجام شود و در نهایت اگر پوست شما بسیار خشک و حساس است بهتر است زیرنظر پزشک، لایه بردار مناسب را انتخاب کنید تا درگیر دردسرهای بعدی نشوید.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ