لغو «برابری زن و مرد» از قانون اساسی تازه مصر

این مطلب در تاریخ جمعه ۱۹م آبان به نقل از منبع ذکر شده در پورتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اعضای مجلس موسسان تدوین قانون اساسی تازه مصر با لغو ماده ۶۸ مربوط به «برابری زن و مرد» از قانون اساسی تازه موافقت نمودند.

به گزارش فارس به نقل از المصری الیوم، اعضای مجلس موسسان تدوین قانون اساسی در نشست خود با نمایندگان گروه‌های سیاسی بر سر لغو ماده ۶۸ مربوط به برابری زن و مرد به توافق رسیدند.

اعضای مجلس موسسان همچنین درباره سه ماده مورد اختلاف اعم از ماده ۶۷ مربوط به کودکان و ماده ۷۱ ویژه کار اجباری و آزادی عقیده به توافق اولیه رسیدند.

دکتر «فرید اسماعیل» از رهبران حزب آزادی و عدالت و عضو مجلس موسسان گفت که با لغو ماده مربوط به برابری بین زن و مرد توافق شد و ماده ۷۱ نیز به متن «ممنوعیت هر گونه سوء استفاده و کار اجباری و تجاوز حقوق کودکان و زنان» تغییر یافت.

از سوی دیگر «عمرو موسی» نامزد سابق ریاست جمهوری مصر و عضو مجلس موسسان سندی را که شامل اصلاح و تغییرات درباره ۲۰۰ ماده قانون اساسی است و به امضای بیش از ۳۰ عضو مجلس موسسان رسیده است به دکتر «عمرو دراج» دبیرکل مجلس موسسان ارائه نمود.

پیش از این «حسام الغریانی» رئیس مجلس موسسان تدوین قانون اساسی اعلام نمود که کمیته تدوین، پیشنهادات اعضا را تا روز شنبه بررسی می‌کند و روز یکشنبه نیز برای تصویب موارد توافقی رأی‌گیری صورت خواهد گرفت تا باب بررسی مواردی که اعضا درباره آن اختلاف دیدگاه دارند، باز شود و زمینه برای تدوین نهایی پیش‌نویس قانون اساسی تازه مهیا شود.


خبرگزاری انتخاب |

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن