لغو فرهنگی خطرناک‌ترین نوع لغو است!

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

رضا ساکی: این روزها واژه «لغو» را بسیار می‌شنویم، مثل لغو تحریم‌ها، لغو امتحانات و یا لغو سخنرانی خانم ابتکار به سبب کسالت! اما در میان انواع لغو، یک لغو فرهنگی هم داریم که به لغو دقیقه نود هم معروف است. کارشناسان عقیده دارند لغو فرهنگی می‌تواند سبب ایجاد افسردگی در هنرمندان و جامعه شود و خطرناک‌ترین نوع لغو است. کارشناسان امیدوارند سرانه لغو فرهنگی در دولت تدبیر و امید به کم‌ترین میزان برسد. در ادامه به چند نمونه از تأثیر لغو بر فضای فرهنگی کشور توجه کنید:

کارت دعوت:

فرهیخته گرامی

روز دوشنبه ساعت ۱۷ میزبان شما در یک نشست فرهنگی با موضوع اخلاق خواهیم بود. لطفا ده دقیقه قبل از آغاز مراسم از طریق اطلاعات سالن از لغو نشدن مراسم اطلاع حاصل کنید.

با تشکر

پیامک:

فرهیخته گرامی مجوز نمایشگاه هنر ابزورد تا این لحظه که ساعت ۱۴٫۳۴ دقیقه روز سه‌شنبه است لغو نشده،‌ لذا نمایشگاه احتمالا باز است، تشریف بیاورید!

بلندگو:

بدین‌وسیله به اطلاع فرهیختگان حاضر در همایش می‌رساند که مجوز نیم‌ ساعت پایانی همایش لغو شده است. لطفا هر چه سریع‌تر سالن را ترک کنید.

خبر:

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: ما دستوری مبنی بر لغو مراسم تقدیر از فرهیختگان پیشکسوت عرصه رمان نداده‌ایم، ولی به دستوری که برای لغو مراسم داشتیم، عمل کردیم.

گفت‌وگو:

– لغو شد.

– ئه؟ چرا؟

– می‌گن یه روزنامه نوشته که شاید احتمالا ممکن بوده که بعضی از این فضا سوءاستفاده کنند.

– کدوم فضا؟ فضا بدن، اگه سوءاستفاده شد، بعد تیتر بزنن.

– حالا کجا بریم؟

– یه جای لغونشده!

تئاتر شهر:

فرهیختگان گرامی، گروه هنری واویلا برای فردا مجوز اجرا ندارد، ان‌شاءالله پس‌فردا در خدمت هستیم.

نیاوران:

فرهیختگان گرامی با توجه به این‌که الآن ده دقیقه به اجرا مانده و هنوز مجوز ما لغو نشده است، با اجازه تا پنج دقیقه مانده به اجرا صبر می‌کنیم، شاید خبری از لغو مجوز بشود.

منبع: ایسنا


موسیقی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ