لیست ارزان شده قیمت مسکن در تهران

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/عده‌ای از مسوولان و کارشناسان مسکن آینده بازار مسکن را با «کاهش قیمت» پیش‌بینی می‌کنند، اما از سوی دیگر بعضی از آنها «ثبات قیمت» را برای ماه‌های آتی در بازار مسکن عنوان
می‌کنند.
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) موافقت‌های اخیر در مذاکرات ژنو بر رکودی که در بازار مسکن حاکم است، تاثیرگذار خواهد بود و به همین سبب بازار مسکن به سمت رونق پیش خواهد رفت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور با اشاره به این مطلب در ادامه، اظهار امیدواری کرده است که سال آینده بازار مسکن از رکود بلند مدتی که به آن دچار شده است، خارج خواهد شد و معاملات مسکن با رونق مواجه خواهد شد.

وی همچنین از ثبات قیمت در بازار مسکن تا پایان سال‌جاری خبر داد.

از سوی دیگر بعضی از کارشناسان مسکن معتقدند که مذاکرات ژنو بر بازار مسکن تاثیر بسزایی نخواهد داشت و در حال حاضر تنها طرح‌های عمرانی می‌تواند وضعیت حاکم بر معاملات را تغییر دهد و از سویی سبب کاهش یا افزایش قیمت در بازار مسکن شود.

علاوه براین تعدادی از صاحب نظران در بازار مسکن بر این مساله تاکید دارند که به سبب تغییرات نرخ ارز تا به امروز و اگر این نوسانات ادامه دار هم شود، ممکن است در قیمت مصالح ساختمانی تاثیرگذار باشد و با این تفاسیر با کاهش نرخ ارز و کاهش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت تمام شده یک واحد مسکونی نیز کاهش می‌یابد.

اما این دسته از کارشناسان بر این امر مصر می باشند که متقاضیان نباید انتظار داشته باشند که این روند کاهشی به‌زودی در بازار مسکن نمایان شود، بلکه با گذشت زمان این اتفاق به وضوح  روی خواهد داد.

از طرف دیگر کمتر از ۴ ماه به پایان سال باقی مانده است، به همین خاطر آن دسته از فروشنده‌هایی که تا به امروز موفق به فروش واحد خود نشده‌اند، امیدوارتر از قبل به بازار مسکن چشم دوخته‌اند، چراکه فروشنده‌ها با توجه به گوشزدهای مشاوران املاک به این امر پی برده‌اند که در یکی دو ماه پایان سال، عده‌ای برای خرید به بازار مراجعه می‌کنند، اما بر اساس بررسی‌ها، متقاضیانی که قصد خرید دارند بهتر است اکنون به بازار خرید مراجعه کنند تا مبادا به نوسانات قیمتی در آخر سال برخورد کنند.

 

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ