مادران ۶ هفته اول زایمان iبه فکر کاهش وزن نباشند

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ سهشنبه ۹ آبان ۹۱،

خانم ها بعد از زایمان تمایل دارند iبه وزن پیش از بارداری خود برگردند و نگران می باشند که در دست دادن وزن اضافه چه میزان طول می کشد.

به گزارش تفسیری خبرنگار iبهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران iبه نقل از هلت نیوز ؛تمام خانم ها بعد از زایمان با مراجعه iبه متخصص تغذیه درخواست رژیم کاهش وزن می نمایند.

بررسی ها نشان می دهد، محدودیت در مصرف مواد غذایی در هفته های اول زایمان سبب کاهش تولید شیر خواهد شد. در حالی که در این باره وقتی مادران می  توانند از فرصت شیر دادن نه تنها برای رشد کافی نوزادان بلکه برای بازگشت iبه وزن پیش از بارداری نهایت iبهره را ببرید.

روند کاهش وزن پس از زایمان iبه مرور وقت انجام می گردد و مادران خود iبه خود در طول ۶ هفته اول ۲ تا ۳ کیلوگرم از وزن خود را کم می نمایند و هر هفته حدود نیم کیلوگرم کاهش وزن را تجربه خواهند نمود.

گفتنی است؛ ورزش iبه جز کاهش وزن سبب کاهش ریسک ابتلا iبه افسردگی پس از زایمان می گردد و iبه جمع شدن عضلات شکم و لگن کمک بسیاری می نماید.

توصیه می گردد ،قبل از آغاز ورزش iبه نوزاد شیر داده شود زیرا iبه واسطه افزایش ” اسید لاکتیک دومین” ورزش شدید سبب می گردد طعم شیر عوض شود./ع۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ