مانور زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان صحنه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، برگزاری این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در هنرستان فنی و حرفه ای شهید احمد کاظمی و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمانهای امداد رسان آغاز شد.

در این مانور با به صدا درآمدن زنگ زلزله دانش آموزان آموخته های خود را در مورد ایمنی در برابر زلزله به صورت عملی به نمایش گذاشتند و نیروهای امدای جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، فوریتهای پزشکی، انتظامی و آبفا پس از نخستن لحظات بروز زلزله فرضی در محل حاضر و نسبت به برقراری کمربند حفاظتی و امداد مجروحان پرداختند که در پایان عملکرد نیروها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

اطفا حریق از نشت گاز و اتصال برق، تخلیه آبهای ساختمان، ترمیم لوله های گاز و آب، وارد عمل شدن یگانهای انتظامی و انتقال مصدومین به محل امن و سپس به مراکز درمانی، وارد عمل شدن نیروهای امداد و نجات کوهستان و عملیات راپل، برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بود.

در حاشیه برگزاری این مانور سرپرست فرمانداری صحنه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری این مانور گفت: با انجام آموزش های لازم و افزایش دانش مدیریت جامع بحران، باید آمادگی مقابله، بازسازی و بازتوانی را در حوادث و بلایای طبیعی احتمالی داشته باشیم.

سیدˈموسی موسوی فردˈ با اشاره به اینکه مدیریت صحیح بحران در حوادث و بلایای طبیعی موجب کاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسان ها می شود، اظهار داشت: لازم است در این هفته با انجام مانورهای آموزشی و پیشگیری برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی، مردم شرایط وقوع حوادث طبیعی احتمالی را احساس کنند.

وی بر لزوم داشتن آمادگی همه دستگاهها در برابر حوادث طبیعی تاکید کرد و ادامه داد: هر فرد به عنوان سرپرست و یا عضوی از خانواده می تواند با فراگیری توصیه های ایمنی و عمل به آنها جان خود و اطرافیان را در برابر خطرات ناشی از زلزله حفظ کند.

وی در پایان افزود: هدف اصلی از اجرای مانور زلزله در مدارس آشنایی دانش آموزان با راههای برخورد با این بلای طبیعی و انتقال آن به خانواده ها می باشد.

۵۶۷

انتهای پیام /*

Social@irna.ir


www.irna.ir
منبع:ایرنا
بازنشر: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ