مبلغ دیه از امروز ۱۵۲ میلیون تومان شد

۲۱اردیبهشت،

بینا- عضو هیئت عامل بیمه مرکزی از دارندگان وسایل نقلیه موتوری درخواست کرد که با مراجعه به شرکت بیمه‌ای که بیمه نامه خود را از آن خریداری کرده اند، نسبت به افزایش سرمایه بیمه نامه خود تا مبلغ ۱۵۲ میلیون تومان اقدام کنند.

به گزارش بنکر (Banker)،  رحیم مصدق با اشاره به آغاز ماه رجب به عنوان اولین ماه حرام از ۴ ماه حرام از امروز ۲۲ اردیبشهت ماه جاری، گفت: به خاطر حرمت این ماه اگر کسی قتلی مرتکب شود  به سبب قوانین یک سوم مبلغ دیه در ماه های عادی به دیه این فرد افزوده می شود.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی مبلغ دیه در ماه های عادی را ۱۱۴ میلیون تومان و در ماه های حرام را ۱۵۲ میلیون تومان ذکر و بیان کرد: اشخاصی که در قبل بیمه نامه خریداری کرده اند و سقف تعهد بیمه نامه آنها ۱۲۶ میلیون تومان است، این مبلغ تکافوی خسارت منجر به فوت ۱۵۲ میلیون تومان را نمی کند.
وی افزود: بنابراین مابه التفاوت ۱۲۶ میلیون تومان را باید خود این فرد تامین کند، یعنی اگر تصادفی منجر به فوت شود و مابه التفاوت را اخذ نکرده باشد، مشکلاتی برای این فرد ایجاد می گردد.
مصدق با اشاره به اطلاع رسانی هایی که در این زمینه صورت گرفته است، گفت: از دارندگان وسایل نقلیه موتوری درخواست می گردد که با مراجعه به شرکت بیمه ای که از آن بیمه نامه خود را خریداری کرده اند نسبت به افزایش سرمایه بیمه نامه خود تا مبلغ ۱۵۲ میلیون تومان اقدام کنند.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی به آغاز سفرهای تابستانی از خردادماه اشاره و تصریح کرد: بر این اساس ضرورت دارد که اشخاص برای دریافت الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث مراجعه کرده و سقف بیمه نامه خود را افزایش دهند.
وی گفت: مابه التفاوت مبلغی که باید دارنده وسیله نقلیه برای مدت ۴ ماه حرام با توجه به تفاوت مبلغ ۱۲۶ میلیون تومان تا ۱۵۲ میلیون تومان بپردازد، بر اساس مدت زمان باقی مانده از این ماه ها و اعمال تخفیفات و غیره تعیین می گردد.
مصدق خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بحث مربوط به دیه در ماه حرام مختص بیمه شخص ثالث نیست و در بیمه مسئولیت حرفه ای، پزشکان، کارفرما در مقابل کارکنان و هر جا که مقصر به سبب رای دادگاه باید دیه پرداخت کند را در بر می گیرد بنابراین این اشخاص باید مبلغ بیمه نامه را افزایش دهند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود./ مهر

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *