متوسط قیمت گاز مجتمع‌های پتروشیمی کاهش یافت

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

دولت، نرخ گاز برای مصارف خوراک واحدهای پتروشیمی‌ها را ۳۴۴۵ ریال و نرخ گاز برای دیگر مصارف واحدهای پتروشیمی را ۱۳۲۰ ریال تعیین کرد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نرخ های جدید برای واحدهای پتروشیمی از ابتدای سال ۹۳ محاسبه خواهد شد.

با این مصوبه ؛ قیمت متوسط گاز مجتمع های پتروشیمی از ۲۶۵۰ ریال به ۲۰۲۰ریال در هر متر مکعب کاهش می یابد.

این کاهش ٢۴ درصدی در اجرای مفاد قانون بودجه سال ٩٣ و همچنین با هدف تقویت بازار سرمایه و حمایت از تولید داخل، قیمت متوسط گاز طبیعی مجتمعهای پتروشیمی اجرا می شود.

هیئت وزیران همچنین تصویب کرد: در مجتمع های پتروشیمی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی و پتروشیمی که به دلیل سامانه درونی شرکت های خریدار گاز طبیعی سنجش جداگانه میزان مصارف خوراک و سوخت ممکن نیست نسبت سوخت و خوراک مصرفی در هر مورد بر اساس اعلام وزارت نفت تعیین و جهت انجام محاسبات و صدور صورتحساب به شرکت ملی گاز ایران ابلاغ می شود.

تکلیف شرکت ملی گاز

با تصمیم دولت همچنین شرکت ملی گاز ایران مکلف شد به ازای هرمترمکعب گاز فروخته شده در داخل کشور(بدون احتساب گاز مصرفی نیروگاه ها) معادل ۸۹۲ ریال به حسابی که توسط خزانه افتتاح می شود واریز کند.

بر اساس مصوبه ۸۳۵ مورخ۱۶ فروردین هیئت وزیران این نرخ به ازای هر مترمکعب ۹۷۷ ریال بود.

این مصوبه در تاریخ ۱۴ تیرماه ازسوی معاون اول رئیس جمهوری به وزارت نفت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *