مجلس حامل‌های انرژی را قیمت‌گذاری نکرده است

۳۱فروردین۱۳،

hamel hay enerzhi.jpg

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال از تصویب درآمدهای هدفمندسازی یارانه‌ها تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر این‌که کمیسیون تلفیق با تصویب درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها برای اجرای فاز دوم، سقف درآمدهای ناشی از هدفمندسازی را به تصویب رسانده است، گفت: کمیسیون تلفیق در جلسه‌ی امروز خود پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه دربارهٔ‌ی سقف درآمدهای ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها را که ۵۰ هزار میلیارد تومان بود، به تصویب رساند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: معنای این مصوبه این است که تغییرات کمی در اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق می‌افتد.

وی تاکید کرد: نه مجلس و نه کمیسیون تلفیق به هیچ وجه وارد قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی نشده و هیچ‌یک از حامل‌های انرژی توسط مجلس تغییر قیمت داده نشده است؛ به بیان دیگر دولت مجاز است بر اساس مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق، قیمت حامل‌های انرژی را تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان اصلاح کند.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: شایعه تغییر قیمت حامل‌های انرژی توسط کمیسیون تلفیق بودجه را تکذیب می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بجز این مبلغ، مبالغ دیگری بابت یارانه در لایحه بودجه وجود خواهد داشت یا خیر، گفت: علاوه بر این ۵۰ هزار میلیارد تومان در بودجه‌ی عمومی، ۱۱ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و دارو و بعضی اقلام دیگر نیز وجود دارد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *