محاسبه اینترنت با شیوه تازه از هفته آینده

۱۴ام بهمن ،

معاون رگولاتوری از اجرای دستورالعمل تازه ADSL از هفته آینده و پس از ۲۲ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: از این پس سرویس ADSL شامل یک هزینه نگهداری ماهانه است و مشترک بسته به ترافیک استفاده شده هزینه می‌پردازد.
حسن رضوانی در گفت‌وگو با فارس در خصوص زمان اجرایی شدن دستورالعمل تازه ADSL اظهار داشت: از آنجا که در دستورالعمل تازه برای اولین بار صورت‌حساب مشترکان ADSL بر مبنای حجم ترافیک استفاده شده محاسبه می‌شود، اجرای این دستورالعمل نیاز فراهم کردن مقدمات و ایجاد تغییراتی در سیستم صورت‌ حساب‌گیری شرکت‌های خدمات دهنده داشت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت‌های خصوصی مشکلی در ایجاد این تغییرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجرای دستورالعمل تازه ADSL می باشند.
وی ادامه داد: شرکت مخابرات نیز مقدمات اجرای دستورالعمل تازه را فراهم کرده اما در چند استان سیستم هنوز آماده نشده و نمی‌توانند سرویس را حجمی محاسبه کنند.
رضوانی گفت: از این رو منتظر هستیم که تمام شرکت‌ها آماده شوند و یکباره زمان اجرای دستورالعمل تازه ADSL را اطلاع‌رسانی کنیم.
معاون رگولاتوری گفت: اجرای دستورالعمل تازه ADSL از هفته آینده و پس از ۲۲ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
به گزارش فارس در دستورالعمل تازهی که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای ارائه سرویس‌های ADSL تصویب کرده سرویس شامل یک هزینه ماهانه به عنوان هزینه نگهداری است و پس از آن مشترک به هر میزان که ترافیک استفاده کند، هزینه می‌پردازد.
همچنین در این دستورالعمل برای اولین بار به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از دامپینگ در بازار، حداقل تعرفه تعیین شده که حداقل تعرفه ۶۰ درصد کف تعرفه لحاظ شده است.
هم اکنون اغلب سرویس‌دهی شرکت‌ها بر اساس سرویس ADSL چند ماهه با حجم ترافیک محدود است (برای مثال ۳ ماهه با ۵ گیگابایت ترافیک) که با اجرای این دستور العمل طرح‌های سابق ADSL به طرح تازه تغییر می‌کند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ