محمد بنا نشان ملی‌شجاعت و لیاقت دریافت می کند/ المپیک برزیل باید ۱۰شویم

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد  رئیس جمهور شامگاه شنبه مراسم تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران المپیک ۲۰۱۲ با بیان اینکه هیئت دولت برنامه تقدیر ویژه ای از آقای  محمد بنا  مربی تیم ملی کشتی فرنگی دارد، گفت: در هیئت دولت تصویب شده است که نشان ملی شجاعت و لیاقت به ایشان تقدیم شود و وزیر ورزش و جوانان باید به زودی مراسم ویژه‌ای برای تجلیل از این مربی ایرانی و اعطای نشان تصویب شده به وی برگزار کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: نشان ملی با تصویب دولت و ازسوی رئیس جمهور به افراد ویژه اعطا می شود.

وی همچنین با بیان اینکه نتایج المپیک لندن باردیگر نشان داد هر جا تصمیمی گرفتیم و با یاد خدا اراده و حرکت کردیم موفق خواهیم شد، گفت: دو آوردگاه مهم بازیهای آسیایی و المپیک ۲۰۱۶ پیش روی است و بنده معتقدم باید در رده بندی مدالهای بازیهای آسیایی از جایگاه چهارم به مکان دوم صعود کنیم ضمن آنکه در بازیهای چهار ساله آینده المپیک برزیل نیز باید از مکان ۱۷ فعلی به جزو ۱۰ کشور برتر جهان ارتقا یابیم .

رئیس جمهور به افتخار آفرینی احسان حدادی در کسب مدال نقره المپیک اشاره و افزود: به نظر من احسان طلا گرفت و فقط پایش چند سانت منحرف شد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه اگر اتفاقاتی بین فدراسیون جهانی کشتی و فدراسیون کشتی کشورمان پیش نمی آمد قطعاً کشتی گیران ما فنی ترین کشتی گیران المپیک معرفی می شدند، گفت:محمد بنا طبق قولی که پیش از آغاز بازیها دادند با تلاش و کوشش زیاد کشتی فرنگی ما را بر قله جهان نگاه داشتند.

رئیس جمهور با اشاره به برخی سخنان در خصوص کناره گیری محمد بنا از تیم ملی کشتی فرنگی گفت:‌ محمد بنا باید تا شش المپیک دیگر بر مسند سرمربی گری ایران بماند و طلاهای دیگری برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

وی با بیان اینکه کشورمان در رقابتهای المپیک ۵۳ ورزشکار اعزام کرد و توانست ۱۲ مدال بدست آورد، گفت:چرا نباید ۲۵۰ نفر به این مسابقات گسیل کنیم تا تعداد مدالهایمان افزایش یابد.معتقدم باید با هدف گذاری دقیق و برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از حداکثر توان در رشته های متنوع ورزشی زمینه عزیمت تعدادی بیشتری از ورزشکاران را در هر دو بخش زنان و مردان به دو آوردگاه پیش رو فراهم کنیم تا افتخار بیشتری نصیب ملت ایران شود.
 


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن